Tomáš Berdych - Radek Štěpánek

Tomáš Berdych
3:1
Radek Štěpánek

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze druhého kola tenisového French Open. V čistě českém zápase se dnes utkají Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem.

Kdy bude zápas zahájen, ještě není známo. Na kurtu číslo 1 v tuto chvíli probíhá předchozí utkání mezi Francouzkou Cornetovou a Rumunkou Dulghuerovou. První set vyhrála domácí hráčka 6:2.

Berdych vs. Štěpánek, to bude třaskavá bitva dvou kamarádů a hrdinů z Davisova poháru. V této infografice si můžete oba české tenisty porovnat: Berdycha a Štěpánka dělí sedm let a 11 milionů dolarů

Dosud se oba Češi utkali v kariéře pouze třikrát. Kde, kdy to bylo a kdo uspěl, to si přečtěte v následujícím článku: Bitva navěky spojených českých hrdinů. Kdo komu pokazí sny?

"Teď budeme každý na jiné straně sítě. Pro lidi to bude zajímavá partie. Budu moct jenom překvapit, a o to se budu snažit. Ale jako na každý zápas půjdu na kurt vyhrát," řekl před utkáním Radek Štěpánek, momentálně až 129. hráč světového žebříčku.

DC, Francie-ČR: Radek Štěpánek
DC, Francie-ČR: Radek Štěpánek | Foto: Reuters

"Je hezký ho vidět zpátky. I v tom v uvozovkách pokročilejším věku a se všemi jeho zraněními je schopen se vrátit zpátky a zase vyhrávat," ocenil Tomáš Berdych návrat svého reprezentačního parťáka.

"Rytmus nebude absolutně stejný, nebude se mnou chtít hrát výměny. Bude se snažit hru hodně měnit, ať už od čopů, kraťasů a náběhů na síť. To je jeho styl a toho se drží dobře," předvídá před utkáním čtvrtý hráč světového žebříčku.

Tomáš Berdych v prvním kole French Open 2015
Tomáš Berdych v prvním kole French Open 2015 | Foto: Reuters

"Změna trenéra Tomášovi určitě prospěla. I když zatím letos nezískal titul, jeho forma je neuvěřitelně vyrovnaná. Neprohrává s hráči mimo desítku. To ukazuje jeho kvalitu a posun," podotkl Štěpánek. Bude právě on prvním hráčem mimo desítku, který Berdycha letos pokoří?

Alizé Cornetová přetlačila Rumunku Dulghuerovou ve dvou setech a kurt číslo 1 se tedy uvolnil pro Berdycha se Štěpánkem. Ti dorazí na dvorec už za malou chvíli.

Svůj zápas druhého kola už zahájil Lukáš Rosol. Stav je 4:4 v prvním setu. Připomeňme, že soupeřem Rosola je Španěl Bautista-Agut.

Berdych a Štěpánek jsou na dvorci a rozehrávají se.

Favoritem je každopádně Berdych, ale třeba daviscupový kapitán Navrátil varuje. Zápas prý může být vyrovnanější, než si lidé myslí. "Tomáš je určitě favoritem, ale Radek nemá co ztratit a půjde si to užít. A myslím si, že jeho hra, která je o stopbalech a chození na síť, může být pro Tomáše nepříjemná," řekl Navrátil.

Utkání začíná.

15:0 Proti tvrdému prvnímu servisu Berdycha neměl Štěpánek šanci.

30:0 Přímý bod z podání pro českou jedničku.

30:15 Berdychův bekhend skončil těsně za základní čarou.

40:15 Berdych trefuje eso.

1:0

Tomáš Berdych v pohodě uhájil podání a vede 1:0.

15:0 Štěpánek zahajuje na servisu esem.

30:0 Tak to je klasika. Štěpánek kraťasem přilákal soupeře k síti a pak jej křížem prohodil.

30:15 Štěpánek kazí bekhend.

30:30 Berdych prudkými ranami zahnal Štěpánka do defenzivy.

40:30 Berdych se snažil obstřelit soupeře, který naběhl k síti, ale jeho parabola doplachtila těsně mimo.

40:40 Krásná výměna. Berdych doběhl stopbal, oplatil stejně, Štěpánek ještě zabojoval, ale Berdych pak v pohodě zakončil do odkrytého kurtu.

A:40 Štěpánek svou chytrostí přehrál soupeře.

40:40 Štěpánek má ale na servisu problémy, Berdychovy returny jsou drtivé.

40:A Berdych má po Štěpánkově chybě první brejkbol.

2:0

Tomáš Berdych hned na úvod proráží podání soupeře - 2:0.

15:0 Berdych získává fiftýn a zahajuje úspěšně cestu za potvrzením brejku.

30:0 Štěpánek zatím na returnu rozhodně nezáří.

30:15 Teď si ale český veterán dobře poradil a dostal Berdycha pod velký tlak.

40:15 Štěpánkova rána končí v síti.

3:0

Berdych potvrzuje úvodní brejk a vede už 3:0.

15:0 Štěpánek jde na servisu do vedení.

30:0 Berdychův return nepřešel přes síť.

30:15 Berdych byl v delší výměně šikovnější a snížil.

40:15 Parádní servis Štěpánka Berdych jen tečoval rámem rakety.

40:30 Štěpánek měnil rytmus hry, zkusil to slajzovanými údery, ale Berdych ukázal, že i on má výbornou techniku.

3:1

Štěpánek udržel podání a získává svůj první game v tomto utkání - 1:3.

15:0 Berdych jde na servisu do vedení.

15:15 Tomáš předvedl velkou minelu, na síti pokazil snadný bekhendový volej.

15:30 Berdych se z forhendu neprosadil.

15:40 Štěpánek to zahrál velmi chytře, počkal si na chybu soupeře a má dva brejkboly.

30:40 První brejkbol světová čtyřka odvrací esem.

40:40 A druhé eso.

A:40 Berdych připisuje další fiftýn přímo z podání.

4:1

Berdych trefil čtyři první servisy za sebou a zvyšuje na 4:1.

Fantasticky si zatím vede Lukáš Rosol v souboji s nasazenou devatenáctkou Bautistou. V prvním setu otočil z 1:4 na 6:4, ve druhém po dvou brejcích vede už 5:2.

0:15 Berdych vede na příjmu.

15:15 Štěpánek ale díky servisu srovnává.

30:15 Štěpánek krásně přitáhl kraťasem Berdycha k síti a poté nemilosrdně po čáře prohazoval.

40:15 Druhé Štěpánkovo eso.

40:30 Vzápětí ale přichází dvojchyba.

40:40 Berdych srovnává skóre.

40:A Berdych vypálil krásný return a má brejkbol.

40:40 Vzápětí ale v dlouhé výměně kazí. Shoda.

40:A Berdychovi se povedl další úžasný return po čáře. A má druhý brejkbol.

40:40 Štěpánek znovu dokázal odvrátit.

40:A Rozhodčí hlásí těsný aut po ráně Štěpánka. Brejkbol číslo tři.

40:40 Štěpánek změnil rytmus a trefil skvělý forhend, na který Berdych sice dosáhl, ale vrátil jen do sítě.

A:40 Štěpánek zakončil výměnu riskantním forhendem a umístil jej báječně.

4:2

Radek Štěpánek tentokrát utekl ze tří brejkbolů a snížil na 2:4.

0:15 Berdych udělal nevynucenou chybu z bekhendu.

15:15 Štěpánek se sám ironicky zasmál svému nevydařenému forhendu.

15:30 Berdych trefil míč rámem a dlouhý oblouk se snesl několik metrů za.

30:30 Berdych díky servisu srovnává.

30:40 Štěpánek zabojoval a Berdychův finální úder skončil v síti. Štěpánek má už celkově třetí brejkbol.

40:40 Jenže i tuhle šanci Berdych svému staršímu kamarádovi bere. Servis měl rychlost 205 kilometrů za hodinu.

A:40 Berdych zvládl lépe delší výměnu a má výhodu.

40:40 Vida, Štěpánek se nebojí zaútočit, tohle byl zase parádní winner.

40:A Berdych chybuje, Štěpánek má celkově už čtvrtou šanci na brejk.

40:40 Berdych zase proti brejkbolu trefil první podání, Štěpánek se sice dostal do výměny, ale navrch měl favorit.

A:40 Štěpánkův táhlý slajz dopadl do těsného autu, Berdych označil stopu, ale Štěpánek mu nevěří a dlouze žádá rozhodčího, aby se šel podívat. Ten ale nejde.

40:40 Těsně za základní čáru mířil pro změnu Berdych. Shoda.

40:A Pátý brejkbol pro Radka Štěpánka!

40:40 Teď si za to může Štěpánek úplně sám. Po druhém servisu Berdycha ledabyle mířil do sítě.

A:40 Berdych to zkusil čopem po lajně a Štěpánek překvapivě technickou odpověď nezvládl.

40:40 Krása. Štěpánek vypustil forhendový projektil křížem a Berdych neměl šanci.

A:40 Berdych musel jít přes druhý servis, ale při něm zariskoval a následný forhend inside-out dopadl na čáru.

40:40 Sedmá shoda. Štěpánek tvrdě zaútočil z returnu a Berdychovi nepomohly ani antukové skluzy.

A:40 Berdych čtvrtým esem získává výhodu opět na svůj stranu.

5:2

Páté eso učinilo přítrž za velmi dlouhým gamem. Štěpánek opět neproměnil své brejkboly a prohrává už 2:5.

Lukáš Rosol po famózním výkonu poráží Bautistu-Aguta 6:4, 6:2, 6:2. A o postup do osmifinále si to v pátek rozdá s Rusem Tejmurem Gabašvilim.

30:0 při podání Radka Štěpánka.

40:0 Štěpánek zaznamenává třetí eso.

5:3

Skvěle zvládl Radek Štěpánek tuhle hru na servisu. Snížil na 3:5, Berdych ale jde servírovat na zisk první sady.

15:0 Berdychův první servis byl vynikající.

30:0 Dlouhá přestřelka od základní čáry skončila chybou Radka.

40:0 Tomáš Berdych má na servisu tři setboly.

40:15 Štěpánek zahrál na riziko a všechno mu vyšlo.

6:3

Za padesát minut získává Tomáš Berdych první set poměrem 6:3. Narozdíl od Radka Štěpánka proměnil své brejkové šance.

Jedno je jisté, soupeřem Berdycha či Štěpánka v další kole nebude italský antukář Fabio Fognini. Favorit totiž selhal a podlehl ve třech setech Francouzi Benoit Pairemu!

15:0 Štěpánek zahájil druhý set osvědčenou kombinací stopbal - prohoz.

15:15 Bekhendová rána Radka Štěpánka skončila v síti.

30:15 Berdych chtěl z bekhendu zakončovat po čáře, ale i tady zasáhla síť.

30:30 Kazí pro změnu starší z českých tenistů.

30:40 Dvojchyba. Berdych má rázem brejkbol.

1:0

Tomáš Berdych podruhé v zápase bere Štěpánkovi podání a vstupuje skvěle do druhého setu.

Tenis, Madrid Open: Tomáš Berdych v semifinále s Rafaelem Nadalem
Tenis, Madrid Open: Tomáš Berdych v semifinále s Rafaelem Nadalem | Foto: ČTK

15:0 Berdych zahajuje další game úspěšně.

30:0 Štěpánkův return skončil v síti.

40:0 Další nevynucená chyba českého veterána.

2:0

Berdych čistou hru zakončil bekhendovým winnerem - 2:0.

15:0 Štěpánek zahrál kraťas, poté lob a Berdych neměl dostatečně rychlé nohy.

15:15 Berdychovi se povedl parádní return křížem.

30:15 Berdychova dělovka minula jen o pár centimetrů postranní čáru.

40:15 Štěpánek trefil dobrý první servis a další úder už nemusel hrát.

40:30 Už třetí dvojchybu dnes zahrál Radek Štěpánek.

2:1

Štěpánek tentokrát uhájil své podání, snižuje na 1:2.

15:0 Štěpánek zahrál skvělý return, ale Berdych jen tak nastavil raketu na halfvolej a míček dopadl do první poloviny kurtu mimo dosah soupeře.

15:15 Krásný moment. Štěpánek doběhl volej útočícího soupeře a blýskl se úžasným prohozem po čáře.

15:30 Další úžasná chvíle. Štěpánek poslal return prudkou ranou do rohu.

15:40 Radek Štěpánek má dva brejkboly.

2:2

Štěpánek se konečně dočkal! Poprvé v utkání proměňuje brejkbol a ve druhé sadě srovnává na 2:2.

0:15 Čtvrtá Štěpánkova dvojchyba.

15:15 Berdych zahrál příliš dlouhý úder.

30:15 A Radek se ujímá vedení.

40:15 Neuvěřitelné, co teď Štěpánek ubránil. Nakonec vyslal na druhou stranu vysoký míč a Berdych smeč od základní čáry umístil jen do sítě.

2:3

Štěpánek si došel k síti pro snadný vítězný volej a ujímá se poprvé v zápase vedení.

15:0 Berdych boduje přímo z podání.

15:15 Štěpánek returnoval až na základní čáru a Berdycha to překvapilo.

15:30 Štěpánek hraje v tého fázi zápasu výborně, Berdych si naopak vybírá slabší chvilky.

30:30 První servis a vítězný forhend. Berdych vyrovnává.

30:40 Štěpánek má další brejkbol!

40:40 Berdych si pomohl prvním servisem.

A:40 Skvělé podání, Berdych bere výhodu.

3:3

Berdych na síti využil své dlouhé tělo a natáhl se pro vítězný volej. Je vyrovnáno 3:3.

15:0 Štěpánek šel po servisu dopředu a soupeř jeho ofenzivu nezkrotil.

15:15 Berdych odolal tlaku soupeře a zničehonic vypálil po čáře bleskový forhend.

15:30 Štěpánkovi nevyšel pokus o kraťas, míč se zasekl na pásce.

30:30 Štěpánek může vděčit Berdychovi za nevynucenou chybu.

30:40 Štěpánek v nejméně vhodný moment dělá dvojchybu, Berdych má brejkbol.

40:40 Štěpánek se zachránil díky servisu, pak poslal forhend mimo dosah dobíhajícího soupeře.

A:40 Radek přidává další winner z forhendové strany.

3:4

Berdych selhal na voleji, Štěpánek jde do vedení 4:3.

Radek Štěpánek na Prosperita Open 2014
Radek Štěpánek na Prosperita Open 2014 | Foto: Dalibor Sosna

0:15 Berdych nedokázal vybrat tvrdý Štěpánkův return pod nohy.

15:15 První servis světové čtyřky byl hodně nebezpečný, Štěpánek si s ním neporadil.

30:15 Forhend inside-out umístil Berdych dokonale.

30:30 Berdych chtěl zakončit podobně jako před chvílí, tentokrát se ale dostal hodně do záklonu a výrazně minul.

40:30 Ovšem tenhle bekhend Berdycha neměl chybu. Jen se po něm zaprášilo.

4:4

Hra Berdych. Favorit tohoto utkání vyrovnává na 4:4.

0:15 Štěpánek zůstal stát a jen nevěřícně zíral na fantastický forhendový return soupeře.

0:30 Berdych opět předvedl nechytatelný return.

15:30 Diváci si užili světovou výměnu. Berdych útočil, ale pak se dostal do defenzivy vinou parádního balonu po čáře z rakety Štěpánka.

30:30 Štěpánek připisuje winner z forhendu.

40:30 Štěpánkovo eso.

4:5

Štěpánek vypálil další eso a vede 5:4. Berdych se bude zachraňovat v druhém setu.

0:15 Štěpánek jde do vedení po dokonale provedeném stopbalu.

0:30 Berdych po rychlém returnu soupeře kazí.

15:30 Drtivé první podání a Berdych snižuje.

30:30 Štěpánek zbytečně chybuje na returnu po druhém servisu.

30:40 Berdych posílá forhend za a Štěpánek má setbol!

40:40 Berdych ale odpovídá dokonalým prvním servisem. Na to není odpověď.

A:40 Po dalším úspěšném útoku má favorit výhodu.

5:5

Berdych odvrátil setbol Štěpánka a ve druhém setu vyrovnává na 5:5. Drama druhé sady bude vrcholit.

15:0 Štěpánek po servisu napálil forhendový winner z výšky.

30:0 Berdych nemohl doběhnout další luxusní Štěpánkův kraťas.

40:0 Štěpánek prvním servisem připisuje další fiftýn.

5:6

Radek Štěpánek čistou hrou upravuje na 6:5 ve svůj prospěch a tie-break má jistý.

15:0 Berdych boduje přímo z prvního servisu.

30:0 Berdych umístil svůj bekhend přesně na základní čáru.

30:15 Štěpánek z plného běhu vypálil náramný projektil po čáře.

40:15 Štěpánkův kraťas tentokrát nebyl ideální a Berdych toho využil.

6:6

Berdych došel k síti a zakončil. Uvidíme zkrácenou hru.

0:1 Štěpánek zahrál dobré první podání a vede.

1:1 Také Berdych připisuje přímý bod ze servisu.

2:1 A vzápětí dokonce trefuje eso.

2:2 Zatím se v tie-breaku vůbec nehraje, další přímý bod, tentokrát pro Štěpánka.

2:3 Teď se hrálo a Berdych se na sebe hodně zlobí. Měl to na raketě, ale bekhendovou smeč poslal do sítě.

3:3 Oba tenisté stále drží své podání.

4:3 Berdych famozně prohodil útočícího Štěpánka. Stále je to bez mini-brejku.

4:4 Štěpánek otřel kraťas o pásku a pak v klidu prohazoval.

4:5 Berdych pokazil bekhend, teď bude dvakrát podávat zase on.

5:5 Berdych si vychutnal jednoduchou smeč.

5:6 Štěpánek skvělým kraťasem získává první mini-brejk a má setbol při svém servisu!

6:6 Ale ani svůj druhý setbol neproměňuje! Berdych dobře returnoval a pak jen čekal, až soupeřův míč dopadne do autu.

7:6 Štěpánka zradil špatný odskok a setbol má při svém servisu Berdych!

7:7 Štěpánek skvělým forhendem do rohu vyrovnává!

7:8 Štěpánek donutil Berdycha k chybě a má setbol! Znovu přitom podává!

6:7

Radek Štěpánek proměňuje setbol! Druhý set získává poměrem 7:6 a Tomáš Berdych se ocitá v problémech.

0:15 Štěpánek potvrzuje pohodu a třetí set zahajuje skvělým returnem.

15:15 Berdych boduje z prvního podání.

30:15 Přestřelka končí chybou Štěpánka.

40:15 Štěpánek zkusil vybrat míč efektně mezi nohama, ale mířil jen do sítě.

40:30 Berdychův prudký forhend se zastavil o síť.

1:0

Berdych udržel podání a ve třetí sadě se ujímá vedení 1:0.

0:15 Štěpánek šel k síti možná trochu zbrkle a byl Berdychem prohozen.

0:30 Štěpánek selhal na forhendu a musí dohánět nepříjemnou ztrátu.

15:30 Berdychovi se svezl po výpletu bekhendový return.

30:30 Štěpánek a stopbaly, to je téma samo o sobě.

40:30 Štěpánkův útok do bekhendu soupeře byl velmi precizní, šestatřicetiletý Čech i ve třetím setu drží vysoký standard svého výkonu.

1:1

0:15 Dobrý return, Štěpánek na příjmu vede.

15:15 Štěpánka zaskočilo, že rozhodčí nehlásili Berdychův aut. A sám poté minul.

30:15 pro servírujícího Berdycha.

30:30 Śtěpánek se blýskl krásným prohozem po lajně.

40:40

A:40 Výhoda pro Berdycha.

2:1

Berdych udržel podání a vede 2:1.

15:0 Štěpánek zahajuje na servisu úspěšně.

30:0 pro staršího z českých reprezentantů.

30:15 Berdych snížil skóre.

30:30 Berdych vyrovnává. Dostane se k brejkbolu?

30:40 Berdych si skutečně došel pro první brejkbol třetího setu.

40:40 Štěpánek brejkbol odvrací.

A:40 Výhoda Štěpánek.

40:A Berdych otáčí stav a má znovu brejkbol.

40:40 I tuhle šanci ale Štěpánek Berdychovi bere.

40:A Dlouhou výměnu získává Berdych a je tu brejkbol číslo 3 v tomto gamu.

3:1

15:0 Berdych trefil první servis.

15:15 Štěpánkova dobrá práce.

15:30 Štěpánek útočí na rychlý re-brejk.

30:30 Osmé Berdychovo eso.

30:40 Štěpánek má po výtečném prohozu brejkbol.

4:1

Omlouváme se za technické problémy, Tomáš Berdych nakonec game na svém servisu zvládl a zvýšil na 4:1.

K utkání se vracíme za stavu 5:3 pro Tomáše Berdycha. Čtvrtý hráč světového žebříčku jde servírovat na zisk třetí sady.

15:0 První krok Berdych zvládá.

30:0 Devětadvacetiletý Čech už je jen dva míčky od zisku sady.

30:15 Štěpánek snižuje...

40:15 Berdych má dva setboly.

6:3

Třetí set končí, získává jej Tomáš Berdych poměrem 6:3. Už mu chybí jen jedna sada k postupu do třetího kola.

0:15 Štěpánkův těsný aut potvrdil i umpirový rozhodčí.

0:30 Berdych byl včas u kraťasu a poslal míč k čáře.

15:30 Štěpánek díky prvnímu servisu snižuje.

15:40 Berdych vypálil křížný winner a má dva brejkboly.

30:40 Berdych si vyčítá forhendovou chybu.

40:40 Štěpánek odvrací i druhý brejkbol soupeře.

40:A Ovšem Berdych vybojoval další brejkbol.

1:0

Berdych zahajuje čtvrtý set možná klíčovým brejkem! I k radosti přítomné přítelkyně Ester Sátorové.

Ester Satorová sleduje zápas Tomáš Berdych v 2. kole French Open s Radkem Štěpánkem. | Foto: Reuters

15:0 Berdych měl velký tlak, Štěpánkovi se nepovedl prohoz ideálně.

15:15 Berdych chybuje z forhendu.

30:15 Berdych si nechal vysoký míč spadnout na antuku a smeč pak proměnil suverénně.

40:15 Berdychův forhend dopadl přesně na čáru.

2:0

Další forhendový winner uzavřel game. Berdych potvrzuje brejk a vede 2:0.

0:15 Že by už Štěpánkovi docházely síly?

15:15 Teď se mu ale podařilo srovnat skóre.

30:15 A díky prvnímu podání Štěpánek vede.

30:30 Smůla, páska odrazila Štěpánkův úder do autu.

40:30 Berdychovi nesedl return, blíž k zisku hry má Štěpánek.

2:1

Štěpánek udržel servis a snížil na 1:2.

0:15 Štěpánek bodoval chytrým returnem na tělo překvapeného Berdycha.

0:30 Úžasně skrytý kraťas, Berdych ani neběžel.

15:30 Berdych snižuje drtivým podáním.

30:30 Favorizovaný tenista srovnává stav a zatím nemusí odvracet brejkboly.

40:30 Servis a forhendový winner. Osvědčená kombinace Berdychovi vyšla.

3:1

Štěpánek posílá forhend mimo, Berdych potvrzuje brejk a vede 3:1.

15:0 Štěpánek připisuje přímý bod z podání.

30:0 Berdychův return skončil v síti.

40:0 A teď byla rána returnujícího hráče pro změnu příliš dlouhá.

3:2

Fantastickým stopbalem uzavřel Štěpánek čistý game - 2:3.

0:15 Štěpánek pomalu začne zvyšovat míru rizika, to je jasné.

15:15 Berdych vyrovnává už svým dvanáctým esem.

15:30 Štěpánek zase na příjmu vede, vybojuje teď šanci na brejk?

30:30 Berdych si v opatrné výměně počkal na chybu soupeře.

40:30 Berdych jde do vedení.

4:2

Berdychova dělovka skončila na lajně, favorizovaný Čech už vede 4:2.

0:15 Štěpánkův kraťas tentokrát dokonalý nebyl, Berdych u něj byl včas a uklidil míč k čáře.

0:30 A teď dokonce končí Štěpánkův stopbal v síti.

15:30 Berdych trefil míč rámem.

30:30 Štěpánek zaznamenává šesté eso.

40:30 Berdychova rána otřásla sítí.

4:3

Štěpánek ještě žije. Snižuje na 3:4, Berdych má ale stále náskok jednoho brejku k dispozici.

0:15 Štěpánek oslavuje krásný winner svým typickým tanečkem.

0:30 Další fiftýn pro veterána. Štěpánek opět atakuje servis svého soupeře.

30:30 Berdych ale dvěma fiftýny v řadě vyrovnává.

40:30 Štěpánek si vyčítá zahozený return.

5:3

Berdych opět nepustil Štěpánka k brejkbolu a upravuje na 5:3. Už je jen krůček od postupu.

0:15 Štěpánek tleská Berdychovi, který fantasticky doběhl kraťas a poslal míč po čáře přesně do růžku.

0:30 Berdych boduje skvělým returnem.

0:40 Berdych opět boduje a má tři mečboly!

15:40 Štěpánek ještě mírně dramatizuje zápas bekhendovou ranou na lajnu.

6:3

Zápas končí Štěpánkovou dvojchybou! Tomáš Berdych se se svým kamarádem objímá u sítě, je dobojováno. Favorit postupuje do třetího kola po výsledku 6:3, 6:7, 6:3, 6:3.

V dalším kole bude soupeřem českého tenisty Francouz Benoit Paire.

Děkuji za pozornost a přeji pěkný večer.