Záhrobská: Táta mi ničil zdraví a bral si mé peníze

Sport ČTK Sport, ČTK
6. 4. 2011 20:47
Záhrobský se chce bránit a radí se s právníky
Šárka Záhrobská s bronzovou medailí
Šárka Záhrobská s bronzovou medailí | Foto: Sport

Praha - Rodinné tahanice, hádky přes média, finanční spory, obvinění ze stalkingu. Neshody mezi lyžařkou Šárkou Záhrobskou a jejím otcem a bývalým trenérem Petrem Záhrobským nabírají na obrátkách.

Po posledním vyjádření své dcery se Záhrobský dokonce hodlá radit s právníky. Slalomářka totiž v rozhovoru pro MF Dnes obvinila otce z toho, že jí ničil zdraví a přivlastňoval si její peníze.

Čtěte také:
Sjezdařku Záhrobskou někdo obtěžoval už loni
Šárku Záhrobskou šikanuje stalker, podezírá svého tátu
Záhrobská vrací úder. Nechci, aby otec urážel můj tým

"Přetěžoval mě a nenechal odpočinout. Až loni jsem po deseti letech začala vstávat bez bolestí zad. Ale tyhle zdravotní problémy tátu nikdy nezajímaly," řekla Záhrobská.

Foto: Reuters

"Fyzioterapeuti dodnes odstraňují blokády v mém těle, a to nejen abych jela rychle z kopce, ale taky abych byla za deset let zdravá máma," dodala.

Trojnásobná medailistka z MS a bronzová z olympijských her ve Vancouveru odmítá, že by mluvila ze msty. Prý jí vadí, že otec lže a škodí lidem v jejím okolí.

Záhrobský na slova své dcery zareagoval. "Jsou to obvinění takového kalibru, že se musím poradit s právníky, co dál," řekl pro server tyden.cz.

Otevřené spory mezi otcem a dcerou začaly poté, co se Záhrobská předloni rozhodla pro změnu trenéra. Nyní ji vedou Pavel Šťastný a kondiční trenér Antonín Strach, se kterým Záhrobská žije.

Právě oba muži se stali terčem ostré kritiky Záhrobského, podle kterého stojí za výkonostním propadem nejlepší české lyžařky.

Nový tým Záhrobské se před nedávnem obrátil na policii kvůli stalkingu. Na telefon lyžařky se totiž snáší příval telefonátů ze skrytého čísla a také nepříjemné a vulgární zprávy.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Guvernér New Yorku Cuomo čelí již druhému obvinění z obtěžování

Demokratický guvernér New Yorku Andrew Cuomo čelí již druhému obvinění ze sexuálního obtěžování mladé členky svého poradního týmu. Charlotte Bennettová, která pracovala od března loňského roku jako poradkyně pro zdravotnictví, uvedla, že jí guvernér kladl nevhodné otázky, nikdy se jí ale nedotkl. Politik reagoval tím, že nikdy neměl v úmyslu chovat se nevhodně, píše agentura AP. Kancelář guvernéra nechá věc nezávisle prověřit, případ bude vyšetřovat bývalá federální soudkyně.

"Pochopila jsem, že se mnou chce guvernér spát, cítila jsem se velmi nepříjemně a vyděsilo mě to," uvedla Bennettová citovaná serverem Politico s tím, že Cuomo se jí ptal na její milostný život, třeba, zda "měla styk se starším mužem". Některé rozhovory jí prý připadaly "jako z hororového filmu."

Po jednom z nepříjemných rozhovorů Bennettová oznámila guvernérovo chování jeho personální ředitelce. Společně se dohodly na přesunu na jinou pozici v rámci úřadu, při které nebude v kontaktu s guvernérem. Bennettová je podle AP s novou pozicí spokojená a nehodlá se již k záležitosti vracet.

Zdroj: ČTK
Další zprávy