Záhrobská skončila v Mariboru čtvrtá. Vyhrála Hospová

roj
13. 1. 2008 12:50
Záhrobská zaostala o 1,10 sekundy za vítězkou
Šárka Záhrobská na trati slalomu speciál ve slovinském Mariboru. Mistryně světa si dojela pro čtvrté místo. | Foto: Aktuálně.cz

Maribor - Česká lyžařka Šárka Záhrobská vybojovala ve slalomu Světového poháru ve slovinském Mariboru čtvrté místo. Mistryně světa ve slalomu zaostala za vítěznou Rakušankou Nicole Hospovou o sekundu a jednu desetinu.

Ze druhého místa se stejně jako ve Špindlerově Mlýně raduje Slovenka Veronika Zuzulová. Třetí skončila další Rakušanka Marlies Schieldová.

Záhrobská ve druhém kole obhájila čtvrtou příčku z první jízdy. Z Mariboru si tak po sobotním jedenadvacátém místě z obřího slalomu odváží čtvrtou příčku za slalom speciál.

Rakušanka Hospová prokázala, že zažívá skělou sezonu. Vítězstvím v Mariboru si upevnila vedení jak v celkovém hodnocení Světového poháru, tak v hodnocení slalomářek.

Ostatní české závodnice Eva Kurfürstová a Petra Zakouřilová se mezi nejlepší třicítku pro druhé kolo nevešly.

Před slalomem byla Šárka Záhrobská na včerejším slavnostním večeru v pražském hotelu Hilton vyhlášena třetí nejlepší českou sportovkyní za uplynulý rok.

Výsledky slalomu v Mariboru:
1. Hospová 1:40,55 min. (48,56+51,99)
2. Zuzulová 1:41,01 (48,91+52,10)
3. Marlies Schildová 1:41,06 (49,64+51,42)
4. Záhrobská 1:41,65 (49,33+52,32)
5. Poutiainenová 1:41,86 (49,30+52,08)
...
42. Kurfürstová 52,60,
44. Zakouřilová (obě ČR) 52,98

Průběžné pořadí SP slalomu :1. Hospová 405 b., 2. Marlies Schildová 360, 3. Zuzulová 311, 4. Poutiainenová 307, 5. Záhrobská 256, ...38. Kurfürstová 22.
Průběžné celkové pořadí SP: 1. Hospová 699, 2. M. Rieschová a Marlies Schildová obě 574, ...10. Záhrobská 330, 82. Kurfürstová 22.