VIDEO Bučení a pískot. Berdych nepodal soupeři ruku

Aleš Vávra Aleš Vávra
22. 1. 2012 12:15
Český hráč postoupil, ale publikum si nezískal
Foto: Reuters

Melbourne - Český tenista Tomáš Berdych sice v Melbourne postoupil do čtvrtfinále Australian Open, zásadním způsobem si však proti sobě poštval místní publikum.

Po osmifinálovém utkání se Španělem Almagrem totiž odmítl u sítě podat soupeři ruku. Na Almagra pouze mávnul a rukou si potřásl pouze s rozhodčím.

Diváky jeho gesto poměrně výrazně naštvalo, což dali okamžitě najevo hlasitým pískotem a bučením.

Čtěte také:

Berdych vydřel postup, čeká ho Nadal. Benešová končí
Kvitová postoupila do osmifinále. Kirilenková jí vzdala

A nepřestali ani při následném rozhovoru českého hráče přímo na kurtu. Berdych nepodal Almagrovi ruku proto, že ho ve čtvrtém setu za stavu 5:5, prý úmyslně, tvrdě nastřelil do pravé ruky.

"Bylo to moje rozhodnutí nepodat mu ruku a nemám z toho dobrý pocit, ale když vás někdo chce nastřelit do obličeje, tak to není hezký," reagoval Berdych. Jeho slova však zanikla v rámusu, který obecenstvo záměrně vytvářelo.

Španěl díky kontroverznímu úderu získal vedení 40:0 při Čechově podání. Berdych ovšem tři brejkboly odvrátil a zápas pak dovedl do vítězného konce. I přesto byl po utkání evidentně naštvaný.

"Polovinu kurtu měl volnou, mohl ten míč zahrát jinam, ale on ho napálil do mě. Tohle se nedělá," zlobil se Berdych, který bezprostředně po inkriminované výměně neviděl, jak Almagro na znamení omluvy zvedl ruku.

Nicolas Almagro.
Nicolas Almagro. | Foto: Reuters

Na pozápasové tiskové konferenci už mluvil sedmý nasazený hráč smířlivěji. "Už je to minulost. Oba jsme nejspíš udělali chybu, jsme vyrovnaní a je po všem. Nedělal bych z toho vědu. Nemám problém si s ním zatrénovat," řekl rodák z Valašského Meziříčí.

Novináři se ovšem s touto odpovědí nespokojili a Berdycha dál zasypávali otázkami k incidentu. "Každý ví, že kurt je dost velký a je dost prostoru kam hrát. Obzvlášť, když stojíte u sítě, nesnažíte se soupeře napálit. Takhle se nehraje," reagoval český tenista.

Na další dotaz odpověděl, že mu Almagrova omluva přímo na kurtu nestačila. "Slovo pardon pro mě neznamená, že takhle se tyhle situace řeší. Normální je nejdříve myslet a potom konat," dodal Berdych.

K nesportovnímu gestu české jedničky už se začínají vyjadřovat i osobnosti tenisového světa. "Bylo to od něj ubohé. Tohle bylo úplně mimo, jsem z Tomáše zkoprnělý," napsal na Twitter trenér Brad Gilbert.


Podívejte se, jak diváci v Melbourne vypískali a vybučeli Tomáše Berdycha:

 

Právě se děje

Další zprávy