28. 1. 2012 9:11
Veselý si připsal pět bodů a šest doskoků
Jan Veselý při střelbě
Jan Veselý při střelbě | Foto: ČTK/AP

New York - Ve svém dvanáctém utkání v NBA basketbalista Jan Veselý poprvé nastoupil v základní sestavě Washingtonu. V pátečním utkání na palubovce Houstonu odehrál 29 minut, zaznamenal pět bodů a šest doskoků, po zápase však důvod k radosti neměl. Jeho tým podlehl vysoko 76:103 a má stále krajně nelichotivou bilanci tři výhry a 16 porážek.

V poločase prohrával Washington jen o tři body, ale zbytek zápasu nezvládl. V závěrečných 18 minutách měli hosté deset ztrát míče a Houston je v této fázi i díky tomu přestřílel 46:21. Celkem zaznamenali Wizards 24 ztrát, nejvíc v sezoně.

"Padla na nás únava, přestali se koncentrovat a házeli míč všude možně," konstatoval nový hlavní kouč Washingtonu Randy Wittman, který ve svém druhém utkání v této roli utrpěl první porážku. "Třicet minut jsme dřeli, hráli většinou chytře. Blbý je, že se hraje na 48 minut," prohlásil hořce.

Nejlepším střelcem zápasu byl s 21 body Chase Budinger, který minulé tři duely strávil pouze na lavičce, ale tentokrát skvěle zastoupil zraněného kanonýra Kevina Martina. Za Washington dal 17 bodů John Wall.

NBA:

Boston - Indiana 94:87, Chicago - Milwaukee 107:100, Cleveland - New Jersey 96:99, Dallas - Utah 116:101, Denver - Toronto 96:81, Detroit - Atlanta 101:107, Golden State - Oklahoma City 109:120, Houston - Washington 103:76 (za hosty Veselý 5 bodů, 6 doskoků), Miami - New York 99:89, Minnesota - San Antonio 87:79, New Orleans - Orlando 93:67, Philadelphia - Charlotte 89:72, Portland - Phoenix 109:71.

4. Utah 17 10 7 58,8
5. Minnesota 19 9 10 47,4