V Ofterschwangu vyhrála Zettelová. Záhrobská upadla

6. 3. 2009 15:22
Šárka Záhrobská kvůli pádu nepostoupila do druhého kola
Šárka Záhrobská
Šárka Záhrobská | Foto: Ondřej Besperát

Ofterschwang - Obří slalom Světového poháru v německém Ofterschwangu vyhrála v pátek Rakušanka Kathrin Zettelová.

Česká lyžařka Šárka Záhrobská vypadla po pádu v prvním kole, osmnáctiletá Tereza Kmochová pak při premiérovém startu v SP obsadila 54. místo a do druhé části závodu nepostoupila.

Dvaadvacetiletá Rakušanka byla po prvním kole druhá za vedoucí Tinou Mazeovou. V druhé jízdě ale byla slovinská lyžařka naopak téměř nejpomalejší z celé finálové třicítky a propadla se na čtvrté místo, naopak Zettelové stačil k triumfu sedmý čas.

V součtu obou jízd na sjezdovce Ofterschwanger Horn měla úřadující mistryně světa v superkombinaci čas 2:36,48.

Zettelová si připsala čtvrté vítězství v sezoně. Celkem má na kontě šest triumfů v závodech SP, všechny získala v obřím slalomu.

Na druhém místě dnes dojela další Rakušanka Elizabeth Görglová, třetí místo obsadila Tania Poutiainenová z Finska.

V čele celkové klasifikace SP je stále Lindsey Vonnová, která dnes dojela na osmé příčce. Před druhou Mariou Rieschovou z Německa má náskok 414 bodů a v příštím závodě si už může zajistit zisk velkého křišťálového glóbu.