V Harrachově se nebude skákat ani příští týden

kub
8. 12. 2009 13:30
SP skokanů a sdruženářů v Harrachově se ruší úplně.
Skokanský areál v Harrachově
Skokanský areál v Harrachově | Foto: Reuters

Harrachov - Organizátoři Světového poháru ve spolupráci s Mezinárodní lyžařskou federací FIS definitivně zrušili lyžařské závody, které se měly konat v Harrachově v posunutém termínu příští týden.

Neuskuteční se tak ani skokanská ani sdruženářská část podniku.

Dva závody skokanů na lyžích, jeden týmový a jeden individuální závod sdruženářů se měly původně konat o tomto víkendu 11. až 13. prosince.

Čtěte také:
Sníh není, Harrachov proto musel zrušit Světový pohár

Špatné sněhové podmínky a vysoké teploty však znemožnily dostatečnou přípravu byť i umělého sněhu.

FIS nejprve zrušila Světový pohár v Harrachově úplně, poté se rozhodla vyčkat a přesunout termín na další úterý a středu.

Neuspokojivá předpověď počasí však donutila organizátory původní rozhodnutí potvrdit.

"Očekávaná studená fronta se dle dnešní předpovědi posunula až na víkend, a tímto padly poslední šance začít vyrábět technický sníh a připravovat můstek, i když nám trochu padá přírodní sníh," uvádí se v prohlášení.

Smůla provází harrachovské pořadatele již několik let. Naposledy v lednu 2008, kdy silné povětrnostní podmínky dovolily ze dvou závodů letů na lyžích uskutečnit pouze jedno kolo.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Zdravotní stav Borise Johnsona se zlepšuje, už není na jednotce intenzivní péče

Britský premiér Boris Johnson nakažený koronavirem byl dnes večer v londýnské nemocnici po třech dnech na jednotce intenzivní péče přesunut zpět na běžné lůžkové oddělení. V prohlášení to oznámila kancelář předsedy vlády, která předtím informovala, že zdravotní stav Johnsona se zlepšuje. Lékaři budou jeho boj s nemocí covid-19 nadále bedlivě sledovat. Britská média předtím spekulovala, že k práci se možná lídr Konzervativní strany vrátí až za několik měsíců.

"Premiér byl dnes večer přesunut z jednotky intenzivní péče zpět na lůžkové oddělení. Tam bude během rané fáze rekonvalescence pečlivě monitorován," oznámil mluvčí Johnsonova úřadu. Stručné prohlášení dále uvádí, že ministerský předseda má "nesmírně dobrou náladu".

Johnson je v nemocnici v centru Londýna od nedělního večera. Převezli jej tam poté, co se více než týden potýkal s kašlem a horečkami v důsledku nákazy koronavirem. V pondělí odpoledne se 55letému politikovi přitížilo, načež byl přesunut na JIP. Na plicní ventilátor napojen nebyl, s dýcháním mu ovšem pomáhala kyslíková terapie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy