Tenistka, která sténá. Ač talent, Paříž na ni bučela

Sport Sport, ČTK, Red Spo
29. 5. 2009 16:00
Do hlavní soutěže postoupila de Britová z kvalifikace

Paříž - Na ženské tenisové scéně asi vyrůstá budoucí hvězda. Z hlediště je jasně vidět, jak skvělé výkony Michelle Larcher de Britová předvádí, ale její hra je také pořádně slyšet.

Při každém úderu sténá snad hlasitěji než bývalá slavná hráčka Monika Selešová.

"Dělám to od začátku své tenisové kariéry. Je to součást mé hry a budu v tom pokračovat. Je mi jedno, jestli si lidé myslí, že to je špatně, nebo ne," řekla šestnáctiletá De Britová v Paříži.

Čtěte dále: Kanár a konec. Pro Benešovou i Venus Williamsovou

Do hlavní soutěže postoupila z kvalifikace a také za pomoci hekání se dostala jako první Portugalka až do třetího kola grandslamového turnaje.

Nadějnou hráčku dál nepustila domácí Aravane Rezaiová, která si na hlasité projevy soupeřky stěžovala u hlavního sudího.

"Strašně ruší, mě tím ruší," zlobila se Francouzka. Po utkání se při podávání rukou u sítě na soupeřku skoro nepodívala a publikum na De Britovou při odchodu do šaten hlasitě pískalo a bučelo.

Reportér agentury Reuters vystihl vřeštění De Britové, když ho popsal slovy: "Zní to, jako by jí trhali zuby bez umrtvení."

Hráčka trénující od devíti let v akademii Nicka Bollettieriho navíc někdy ječela, jakmile vyhrála výměnu, a naopak po zkaženém míči mlátila raketou.

"Nic s tím nemohu dělat, prostě taková jsem," bránila se aktuálně 132. hráčka žebříčku, která má sen hrát exhibici na stadionu fotbalistů Benfiky Lisabon, při debatě na centrkurtu.

Mezi první sténající tenistky patřila bývalá světová jednička Selešová, kterou De Britová obdivuje. "Nechci ale říkat, jestli taky budu první na světě, chci být skvělou tenistkou," řekla.

Podobný případ se nedávno vyskytl u mladé australské žačky, kterou proto vyřadili z turnaje.

Čtěte také: Austrálie našla Šarapovovou. Vzdychá, proto nesmí hrát

Podívejte se na jiný zápas de Britové:

 

Právě se děje

Další zprávy