Velký obrat poslal znovuzrozenou Kvitovou do finále

Prohlédněte si fotografie ze semifinále Turnaje mistryň, v němž Petra Kvitová porazila Marii Šarapovovou 6:3 a 7:6.
Kvitová si tak podruhé v kariéře zahraje finále a má šanci navázat na titul z roku 2011.
Na úvod utkání si Kvitová s Šarapovovou navzájem vzaly servis a zatímco se hala postupně plnila, na fialovém dvorci se hrálo málo výměn.
Obě hráčky se snažily soupeřku zatlačit tvrdou ranou a vynutit si chybu. Údery Kvitové ale nabíraly na intenzitě, létaly nízko nad sítí a Šarapovová si s nimi často nevěděla rady.
Od stavu 2:3 v prvním setu Kvitová jistěji servírovala, hrála klidně a zároveň odvážně, když bylo třeba.
Reuters Sport Reuters, Sport
31. 10. 2015 14:26

Více o tenisovém Turnaji mistryň čtěte ZDE

před 6 hodinami

Arsenal prohrál v Newcastlu a výrazně se mu vzdálila Liga mistrů

Fotbalisté Arsenalu v předposledním 37. kole anglické ligy prohráli v Newcastlu 0:2 a výrazně snížili svou šanci na účast v Lize mistrů. "Kanonýři" před posledním zápasem sezony z pátého místa tabulky ztrácí dva body na čtvrtý Tottenham.

Newcastle měl od začátku převahu, kterou poprvé gólově vyjádřil v 55. minutě, kdy si White dal vlastní gól po centru Joelintona. Pět minut před koncem utkání přidal domácí pojistku Bruno Guimaraes. Arsenal tak po debaklu 0:3 s úhlavním londýnským rivalem Tottenhamem inkasoval další ránu.

před 7 hodinami

Nejlepší web z měst má Cheb a z obcí Mnetěš z Ústeckého kraje

Ocenění Zlatý erb za nejlepší webové stránky získal v kategorii měst Cheb z Karlovarského kraje, v kategorii obcí Mnetěš z Ústeckého kraje. Výsledky 24. ročníku celostátní soutěže Zlatý erb dnes pořadatelé vyhlásili na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS) v Hradci Králové. Soutěže se účastnilo 422 měst, obcí a dalších subjektů, sdělil ČTK mluvčí konference Adam Folta. Cílem klání je podpořit rozvoj internetových služeb ve městech a obcích.

"Soutěž Zlatý erb nám pomohla díky zpětné vazbě ujednotit povinně zveřejňované informace směrem k občanům a zaměřit se na zjednodušení přístupnosti," uvedl Martin Trnka z Městského úřadu Cheb.

V kategorii nejlepších webových stránek měst má druhé místo Jihlava, která navíc získala Cenu Jana Savického za nejlepší zvládnutí kritéria povinné informace v kategorii pro města. Třetí skončil Letohrad. V kategorii obce získala druhé místo Praha - Kunratice a třetí obec Zbyslavice z Ostravska. Vítězná obec Mnetěš dostala i Cenu Jana Savického za nejlepší zvládnutí kritéria povinné informace v kategorii pro obce.