Soukalová sedmá, Vítková devátá. Dahlmeierová si doletěla pro další triumf

10. 1. 2016 15:15
Ani čtyři české závodnice nedokázaly zastavit v životní formě jezdící Němku Lauru Dalhmeireovou, která po sobotní stíhačce ovládla o den později také závod s hromadným startem.
Gabriela Soukalová.
Gabriela Soukalová. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Rupholding - Ani čtyři české závodnice nedokázaly zastavit v životní formě jezdící německou biatlonistku Lauru Dahlmeireovou, která po sobotní stíhačce ovládla o den později také závod s hromadným startem.

Nejlepší z českých závodnic Gabriela Soukalová skončila sedmá, Veronika Vítková dojela devátá. Obě české hvězdy v průběhu závodu figurovaly na prvním místě, oběma však uškodily chyby na střelnici.

Závod jsme sledovali v podrobné on-line reportáži ZDE!

"Byl to střelecký závod, každé střelecké zaváhání bylo klíčové. Ale celkově jsme spokojení, naše holky zase skončily v první desítce a to je velký úspěch. Holkám to docela dobře běhá, doufejme, že se nám v Ruhpoldingu bude dařit i příští týden," řekl v rozhovoru pro Českou televizi trenér Zdeněk Vítek.

Druhá v "masáku" skončila Francouzka Dorinová-Habertová, na třetím místě pak Norka Tirill Eckhoffová. Eva Puskarčíková minula pouze jednou na úvodní ležce a dojela si pro body za šestnácté místo, Lucie Charvátová skončila sedmadvacátá.

V celkovém hodnocení Světového poháru zůstala ve žlutém dresu pro vedoucí závodnici Gabriela Soukalová. Jablonecká závodnice dosud v sezoně nedokončila individuální závod na horším než osmém místě. Veronika Vítková skončila v elitní desítce už pošesté v řadě a celkově je sedmá.

Kompletní program biatlonové sezony:

Závody SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Ženy - závod s hromadným startem (12,5 km):

1. Dahlmeierová (Něm.) 33:17,7 (0), 2. Dorinová Habertová (Fr.) -15,3 (1), 3. Eckhoffová (Nor.) -21,9 (2), 4. Bescondová (Fr.) -21,9 (0), 5. Pidhrušná (Ukr.) -30,5 (0), 6. Dunkleeová (USA) -31,4 (1), 7. Soukalová (ČR) -49,2 (2), 8. Gwizdoňová (Pol.) -50,7 (0), 9. Vítková (ČR) -1:09,0 (3), 10. Tačizakiová (Jap.) -1:12,4 (0), ...16. Puskarčíková -1:30,3 (1), 27. Charvátová (obě ČR) -2:29,1 (5).

Průběžné pořadí SP (po 11 z 26 závodů): 1. Soukalová 503, 2. Dorinová Habertová 468, 3. Hildebrandová (Něm.) 423, 4. Dahlmeierová 405, 5. Mäkäräinenová (Fin.) 382, 6. Wiererová (It.) 368, 7. Vítková 339, ...20. Puskarčíková 195, 26. Charvátová 144, 58. Landová 22.