Výborný druhý skok, Koudelka skončil v Oberstdorfu sedmý

Roman Koudelka.
Čtyřnásobný olympijský vítěz v prvním kole upadl a nepostoupil do druhého, pokračovat tak bude s obrovskou bodovou ztrátu.
Ammann naštěstí pád přečkal podle všeho bez úhony.
V Oberstdorfu byl největším nepřítelem skokanů vítr.
V neděli v německém středisku Oberstdorfu tak silně foukalo,...
Foto: Reuters
Sport Sport
Aktualizováno 29. 12. 2014 19:30
Po prvním kole odloženého úvodního podniku Turné čtyř můstků byl Roman Koudelka až na jedenácté pozici, ale skvělým druhým skokem se posunul na sedmou příčku.

Oberstdorf - Po prvním kole odloženého úvodního podniku Turné čtyř můstků v německém Oberstdorfu je Roman Koudelka na jedenácté pozici, ale skvělým druhým skokem se posunul na sedmou příčku.

Český skokan na lyžích sice svým prvním výkonem 131 metrů těsně prohrál svůj souboj s Japoncem Noriakim Kasaiem, ale jako "lucky looser" bez problémů postoupil do druhého kola.

"Nesoustředil jsem se na souboj s Kasaiem, věděl jsem, že když skočím normální skok, na postup by to mělo stačit, což se potvrdilo. Celkově je za mnou, tak jsem mu to oplatil, ale na to se nehraje," řekl Koudelka o duelu s Kasaiem, který nakonec skončil osmý.

V druhém kole Koudelka sice skočil ještě o čtyři metry méně, ale díky bodovému ohodnocení se posunul dopředu. Na pódium ale neměl šanci dosáhnout, chybělo mu skoro dvacet bodů.

"Zbývají ještě tři závody"

"Měl jsem tu trochu problémy s nájezdem, nemohl jsem se s ním srovnat. Sedmé místo je hodně vybojované, ty skoky nebyly ideální, to je pozitivum do dalších závodů," zhodnotil závod pro Radiožurnál a deník Sport. Ani bodovou ztrátu nepovažuje za beznadějnou. "Zbývají ještě tři závody," řekl

Premiérové vítězství v závodě Světového poháru dnes v Oberstdorfu vybojoval Rakušan Stefan Kraft, který o téměř sedm bodů porazil krajana Michaela Hayböcka. Třetí místo obsadil Slovinec Peter Prevc.

Už po prvním závodě je prakticky ze hry o celkové prvenství spolufavorizovaný Simon Ammann ze Švýcarska. V prvním kole upadl a nepostoupil do druhého, pokračovat tak bude s obrovskou bodovou ztrátu. Pád přečkal podle všeho bez úhony.

Závod byl přeložen na dnešek, neboť v neděli v Oberstdorfu foukal silný vítr a soutěž byla po jedenácti skocích ukončena. Dnes se skákalo bez větších přerušení, byť hustě sněžilo.

V druhém kole nebude jeden ze spolufavoritů Turné Simon Ammann ze Švýcarska, který upadl a jeho šance na celkový úspěch tak klesly na minimum. Koudelka byl na startu jako jediný Čech; Jan Matura, Jakub Janda a Antonín Hájek nepostoupili z kvalifikace.

Závod SP a Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích v Oberstdorfu (Německo):

1. Kraft 291,9 b. (136,5+129 m), 2. Hayböck (oba Rak.) 285,0 (137,5+132,5), 3. Prevc (Slovin.) 283,9 (139,5+125,5), 4. Stoch (Pol.) 274,9 (129+131), 5. Kofler (Rak.) 274,8 (135,5+126), 6. Fannemel (Nor.) 270,7 (128,5+131), 7. Koudelka (ČR) 265,3 (131+127), 8. Kasai 264,3 (137,5+123), 9. Ito (oba Jap.) 262,5 (128+128) a Damjan (Slovin.) 262,5 (126,5+130,5).

Průběžné pořadí SP (po 10 ze 32 závodů): 1. Hayböck 513 b., 2. Fannemel 512, 3. Koudelka 506, 4. Prevc 450, 5. Freund (Něm.) 443, 6. Kraft 437, ...25. Matura 60, 48. Janda 15, 59. Hájek 7, 65. Hlava (všichni ČR) 4.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy