Pod dohledem legend sjezdaři v Kitzbühelu slavili i padali. Nechybělo ani loučení

Pod dohledem legend sjezdaři v Kitzbühelu slavili i padali. Nechybělo ani loučení
Kitzbühel si jako místo svého loučení s kariérou vybral Švýcar Beat Feuz. Olympijský vítěz a mistr světa mohl výjimečně startovat s číslem 217, které označovalo počet jeho závodů ve Světovém poháru.
... i jeho francouzský soupeř Cypriena Sarrazina šli k zemi. Naštěstí se jejich pády obešly bez zranění.
A viděli toho skutečně hodně.
30letému norskému sjezdaři v úspěchu nezabránilo ani to, že si ve čtvrtek v závěrečném tréninku zlomil zápěstní kůstku.
Foto: Reuters
Sport Sport
21. 1. 2023 14:14
Prohlédněte si fotografie z legendárního Hahnenkammu, nejslavnějšího závodu ve sjezdu, který už od roku 1940 hostí rakouský Kitzbühel.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 49 minutami

Tržby v malooobchodě loni klesly o 3,6 procenta, o rok dříve stouply

Maloobchodní tržby v Česku se loni meziročně snížily o 3,6 procenta, o rok dříve stouply o 4,4 procenta. V samotném prosinci tržby obchodníků osmý měsíc za sebou v meziročním srovnání klesly. Pokles ale zpomalil na 7,3 procenta z listopadových revidovaných 8,9 procenta.

Pokles tržeb v posledním měsíci roku ovlivnil prodej potravin i nepotravinářského zboží, přičemž tržby za potraviny se dostaly na nejnižší hodnotu od roku 2001, tedy od začátku zjišťování. Vyplynulo to z informací, které na webu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Za celý rok 2022 se tržby za potraviny meziročně snížily o 5,1 procenta a za nepotravinářské zboží o 2,9 procenta. Za pohonné hmoty obchodníci utržili podle ČSÚ o 1,5 procenta méně než v roce 2021 a za prodej a opravy motorových vozidel o 4,2 procenta méně.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Při sesuvech půdy v jižním Peru zemřelo nejméně 36 lidí

Nejméně 36 lidí zemřelo v jižním Peru při sesuvech půdy, které byly způsobeny vytrvalými dešti. Uvedla to agentura AP s odvoláním na místní úřady.

Wilson Gutiérrez, představitel civilní obrany v okrese Mariano Nicolás Valcárcel, řekl místnímu rádiu, že v odlehlé části okresu bylo nalezeno 36 těl. Mezi mrtvými je pět lidí z dodávky, kterou strhl do řeky příval bahna.

V důsledku povodní a sesuvů půdy je podle civilní ochrany neobyvatelných 630 domů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy