Ledecká zatím ruku zvedne jen do pravého úhlu, čeká na zelenou od lékařů

ČTK ČTK
21. 12. 2022 20:37
Trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká začíná rozcvičovat ruku po druhé operaci klíční kosti. Zatím neví, kdy bude moci začít trénovat na sněhu. Účast na lyžařském a snowboardovém světovém šampionátu, které se uskuteční v únoru, ještě nevzdává.
Ester Ledecká (Sportovec roku 2022)
Ester Ledecká (Sportovec roku 2022) | Foto: Profimedia

Řekla to novinářům před večerním slavnostním vyhlášením ankety Sportovec roku. Její tým stále vyjednává se svazem o reprezentační smlouvě, Ledecká věří, že je dohoda blízko.

Ledecká si klíční kost zlomila v létě při tréninku. Po první operaci léčba nepostupovala podle plánu, takže v listopadu podstoupila v Rakousku další chirurgický zákrok. Téměř měsíc měla ruku zafixovanou ortézou. "Předevčírem (v pondělí) jsem měla kontrolní rentgen. Hned jsem ho posílala do Innsbrucku, abych měla nějaký názor od doktora, který mě operoval. A ten říkal, že to vypadá výborně, můžu začít ruku rozcvičovat," popsala Ledecká aktuální situaci.

Zatím levou ruku zvedne jen do pravého úhlu a ještě s problémy. "Zatím je to dost brzo, ortézu jsem měla dlouho, takže všechny svaly nebyly používané, jsou zatuhlé. Ale z první operace vím, že to šlo docela rychle," řekla česká hvězda zimních sportů. Denně je v posilovně. "Makám na nohy a na tom, co mám povolené," přiblížila svůj program.

Volného času má více než jindy, takže se ho snaží využít i ke studiu. "Můžu teď dohánět školu, Vysokou školu finanční a správní. Někdy v příštím roce bych ji už chtěla uzavřít, udělat státnice, napsat diplomku," poznamenala.

Na závody se zatím připravuje jen na suchu. "Já si budu aspoň vizualizovat ježdění na lyžích a snowboardu a doufám, že už brzo budu drandit někde na kopci," svěřila se. Rozhodující slovo budou mít lékaři. "Pořád čekám na zelenou od doktorů, kdy budu moct na sníh. To je pro mě důležitá věc, abych se dokázala dobře připravit. Zatím jsem ji nedostala, snad to přijde brzo," přemítala.

Pořád by ráda startovala na světových šampionátech v rychlostních disciplínách na lyžích ve Francii i v paralelním slalomu na snowboardu v gruzínském Bakuriani. "Asi se budu rozhodovat těsně před tím. Všechno bude záviset, kdy dostanu od doktorů zelenou, abych mohla trénovat. A uvidíme, kolik času budu mít na to, abych se rozkoukala, něco sjela. Bude to na knap, ale věřím, že to zvládnu," uvedla. Ideálně by před prvními závody potřebovala tři měsíce tréninku. "Myslím, že ve finále to budou tak tři dny. Ale budeme bojovat a uvidíme," poznamenala.

Už půl roku její zástupci vyjednávají s lyžařským svazem o nové reprezentační smlouvě. Stále se na podmínkách nedohodli. "Nejsem u každého vyjednávání, to by mě asi vysálo. Ale můj tým s právníky na tom pracují. Co já vím, tak se to blíží k nějakému zdárnému konci, a já doufám, že budou obě strany spokojené," dodala.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Papež František je v nemocnici kvůli zánětu dýchacích cest, sdělil Vatikán

Papež František je na několik dní hospitalizovaný kvůli onemocnění dýchacích cest. Informoval o tom ve středu. podle agentury AP vatikánský mluvčí Matteo Bruni. Šestaosmdesátiletá hlava katolické církve podle něj nemá koronavirus. Bruni dříve uvedl, že papež do nemocnice v Římě zamířil kvůli plánované zdravotní prohlídce, což později zpochybnila italská média.

Agentura Reuters poukázala na fakt, že se papež ve středu zúčastnil pravidelné generální audience, na které podle ní vypadal, že se těší dobrému zdraví.

František od května loňského roku používá invalidní vozík kvůli chronickým bolestem kolena a v červenci 2021 podstoupil v nemocnici Gemelli operaci tlustého střeva.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Nejtvrdší trest od zrušení poprav. Polku, která zavraždila svou dceru, čeká nejméně půlstoletí ve vězení

Soud v Poznani ve středu poslal na doživotí do vězení ženu, která v roce 2021 zavraždila svoji tříletou dcerku. O podmínečné propuštění bude moci požádat teprve po 50 letech. Portál gazeta.pl píše, že jde o nejtvrdší rozsudek, jaký soud vynesl od zrušení trestu smrti v roce 1998.

Proces s Magdalenou C. týkající se vraždy s mimořádnou krutostí trval skoro rok. Podle soudce Michala Ziemniewského si žena svůj čin předem naplánovala, promyslela a připravila. Holčička Zuzia zemřela při operaci v nemocnici, když se jí lékaři snažili zachránit život. Magdalena C. se k vraždě nepřiznala a vyšetřovatelům říkala, že chtěla spáchat sebevraždu. Nicméně tvrdila, že když svoji dcerku těžce zranila, už jí na to nestačila odvaha.

Soud kromě doživotního trestu odebral Magdaleně C. na deset let volební právo. Dnešní rozsudek není pravomocný, žena se proti němu může odvolat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy