Satoranský začal proti Chicagu podruhé v základní sestavě a vylepšil si své bodové maximum

13. 11. 2016 9:23
Jediný Čech v zámořské NBA Tomáš Satoranský nastoupil za Washington Wizards podruhé v základní sestavě a připsal si 12 bodů a 9 asistencí. Na vítězství týmu z hlavního města USA to ale nestačilo.
Tomáš Satoranský, Washington Wizards
Tomáš Satoranský, Washington Wizards | Foto: ČTK

New York - Basketbalista Tomáš Satoranský nastoupil podruhé v NBA v základní sestavě, jediná asistence mu chyběla k ceněnému double-double, ale další porážce Washingtonu nezabránil. Wizards podlehli v Chicagu 95:106. Jediný Čech v zámořské lize si za 31 minut hry vylepšil osobní statistiky na 12 bodů a devět asistencí, k tomu přidal čtyři doskoky. Bulls dovedl k vítězství Jimmy Butler se 37 body.

John Wall šetřil kolena, šanci dostal Čech

Washington nastoupil ke druhému utkání ve dvou dnech, a protože tým šetřil kolena největší hvězdy Johna Walla, dostal Satoranský opět důvěru od začátku. Poprvé v základu nastoupil místo zraněného Bradleyho Beala další nováček Sheldon McClellan. A právě on dal první body a zároveň i trojku po přihrávce českého reprezentanta. Satoranský si asistencí v úvodním dějství za osm odehraných minut připsal pět a měl velkou zásluhu na dvouciferném náskoku svého týmu.

Po jeho vystřídání ale domácí předvedli šňůru 13:0 a dostali se poprvé do vedení. Ve druhé části stihl pětadvacetiletý český rozehrávač přidat do statistik za pět minut na hřišti jen jeden doskočený míč, ale po návratu z kabin se mu začalo dařit i střelecky. Po 35 sekundách třetí čtvrtiny přidal první body, když zakončil únik pod koš, a za necelou minutu přidal další dva body po podobné akci.

Následně po dvou proměněných trestných hodech si Satoranský připsal na obranné polovině svůj jediný zisk a po rychlém přechodu do útoku chtěl zasmečovat, ale výborný obranný zákrok předvedl zezadu přibíhající Dwyane Wade. Od té doby Bulls dominovali hlavně v defenzivě a díky tomu hostům definitivně odskočili. To už dvaatřicátý hráč draftu z roku 2012 opět odpočíval na střídačce.

Satoranský se na hřišti objevil znovu deset minut před koncem. Trefil svou první trojku v zámoří a především jeho spolupráce s polským pivotem Gortatem stála za sérií 9:0, jenže náskok Chicaga jen snížili. V hodnocení plus minus byl český rozehrávač s +13 nejlepším z týmu.

Kouč hostů Scott Brooks přiznal novinářům, že nečekal, že nováčci budou hrát tak velkou roli už od začátku. "Tak to prostě je. Na zranění hráčů se nedá dopředu připravit, ale musíme se s tím vyrovnat. Zranění jsou nedílná součást sportu," řekl s tím, že kapitána Walla možná bude v nabitém programu opět šetřit.

Nejlepším střelcem Washingtonu byl Markieff Morris s 24 body, k nimž přidal 15 doskoků, Marcin Gortat měl 18 bodů a 14 doskoků. "Musíme hrát lépe, energičtěji, víc bojovat a proměňovat střely. Je těch věcí fakt hodně, které musíme zlepšit. A musím uznat, že v tuhle chvíli máme jednu z nejslabších laviček v lize," řekl Gortat.

Pozici lídra NBA uhájili LA Clippers, kteří vyhráli v hale Minnesoty 119:105, když všichni členové základní pětky nastříleli víc než 15 bodů. San Antonio zvítězilo v Houstonu 106:100, byť domácí James Harden zaznamenal další triple-double (25 bodů, 11 doskoků, 13 asistencí, ale i 7 ztrát).

NBA:

Atlanta - Philadelphia 117:96, Chicago - Washington 106:95 (za hosty Satoranský 12 bodů, 9 asistencí, 4 doskoky), Denver - Detroit 95:106, Houston - San Antonio 100:106, Indiana - Boston 99:105, Miami - Utah 91:102, Milwaukee - Memphis 106:96, Minnesota - LA Clippers 105:119, New Orleans - LA Lakers 99:126, Phoenix - Brooklyn 104:122, Toronto - New York 118:107.

4. Denver 9 3 6 33,3
5. Minnesota 8 2 6 25,0