Pančochová spadla a první místo neudržela. Skončila pátá

Aktualizováno 9. 2. 2014 12:45
Šárka Pančochová sice byla po prvním kole finále slopestylu na olympijských hrách v Soči první, ve druhém kole však spadla a nakonec skončila bez medaile.
Šárka Pančochová sice vyhrála semifinále i první kolo finále, v tom druhém však spadla a skončila až pátá. | Video: Sport

Soči - Šárka Pančochová sice byla po prvním kole finále slopestylu na olympijských hrách v Soči první, ve druhém kole však spadla a nakonec skončila bez medaile.

V premiéře tohoto závodu pod olympijskými kruhy třiadvacetiletá snowboardistka utrpěla při jednom ze skoků těžký pád a předstihla ji čtveřice soupeřek.

Na tiskové konferenci pak zodpověděla tři otázky, při čtvrté se jí udělalo špatně a s podezřením na otřes mozku odjela do nemocnice. Po ošetření se pak dostala do péče českých lékařů.

O dalším jejím programu na OH se rozhodne v pondělí. "Hlavně, že se zvedla, je celá a odešla po svých. Postaráno o ni bylo dobře, teď je v pohodě, cítí se dobře, bude mít asi zatuhlej krk," prohlásil s úlevou její trenér Martin Černík.

Šampionkou v Extreme Parku v Krasné Poljaně se stala největší favoritka Jamie Andersonová z USA.

Semifinále jasně v moci Češky

Čtyřnásobná vítězka X-Games Andersonová dostala za druhou jízdu 95,25 bodu. Stříbro vybojovala Finka Enni Rukajärviová a bronz pro Británii získala Jenny Jonesová.

Před Pančochovou se dostala i Kanaďanka Sina Candrianová. Za bronzem nakonec česká reprezentantka zaostala o bod.

Pančochová nepostoupila z čtvrteční kvalifikace přímo do finále, ale skvělou jízdou vyhrála ranní semifinále se známkou přes devadesát bodů. Na to navázala i v prvním kole finále. Jela čistě, skákala vysoko s držením prkna a ziskem 86,26 bodu vedla.

Rozhodčí začali dávat ve druhém kole vyšší známky a Pančochovou před její jízdou předstihly Jonesová (87,25) a Candrianová (87,00). Proto se Pančochová snažila zlepšit, ale na prvním skoku trik přetočila a spadla.

"Žiju, takže dobrý"

"Bouchla jsem se do hlavy, ale žiju, takže dobrý," řekla bezprostředně po jízdě, po níž v cílovém prostoru ukazovala rozbitou helmu.

Při odvážném prvním skoku "540 frontside" letěla moc daleko a vysoko, nezvládla doskok a tvrdě upadla na záda. "Bohužel jsem to přetočila. Je to škoda, měla jsem ještě vymyšlenou lepší jízdu, ale bohužel, co se dá dělat," uvedla a hned poté skončila v péči lékařů.

"Jak dostala tu první ránu, myslím, že byla trochu vypnutá, ale naštěstí se rychle probrala. Nyní už dezorientovaná není, vypadá to dobře," řekl lékař české výpravy Vladislav Hospodár.

Nevyloučil, že by mohla nastoupit do závodu v U-rampě, nic ale nechce podcenit. "Až přijedeme do vesnice, proběhne vyšetření hlavy a krční páteře. Magnetická rezonance je ve vesnici na velmi dobré úrovni," řekl Hospodár.

"Odpoledne toho bude mít Šárka dost"

"Teď se ale trochu pere s tou dopingovou zkouškou, protože napoprvé se to nepovedlo, bude toho mít dneska odpoledne dost," uvedl.

Pančochová ještě čekala ještě, zda na stupních vítězů vydrží, ale hned další snowboardistka, Finka Rukajärviová, rozhodla o tom, že česká naděje cenný kov nezíská. Na konečné páté místo ji pak odsunula vítěznou jízdou Andersonová.

V Soči by měla Pančochová startovat ještě v U-rampě, závod je na programu 12. února. O jejím startu se rozhodne na základě vyšetření po dnešním pádu.