Safinová je stále zraněná. Přijde i o Australian Open?

Sport Sport, Red Spo
12. 12. 2009 11:00
Turnaje v Brisbane se Ruska pravděpodobně nezúčastní
Dinara Safinová
Dinara Safinová | Foto: Reuters

Moskva - Ačkoliv doposud nevyhrála žádný grandslamový turnaj, stala se v průběhu letošního roku na chvíli světovou tenisovou jedničkou.

Další ambice ruské hráčky Dinary Safinové však v současné době komplikuje zranění zad, které si ještě třiadvacetiletá tenistka pochroumala při posledním Turnaji mistryň.

V něm nedokázala odehrát ani první set úvodního zápasu a následně celý turnaj vzdala. Ani v tuto chvíli to však nevypadá, že by se její zdravotní stav zlepšil, a tak se začíná pochybovat i o jejím možném startu na blížícím se Australian Open.

Čtěte také: Safinová se v Dauhá zranila. Wozniacká začala vítězně

Co je totiž už teď víceméně potvrzené, je fakt, že se Safinová nezúčastní tradičního turnaje v Brisbane. Ten je v plánu hned na začátku ledna příštího roku.

"Safinová se moc těšila, že začne novou sezonu v Brisbane, ale k její smůle se asi do dté doby nestihne uzdravit," uvedl na stránkách Eurosportu ředitel turnaje Steve Ayles.

"Vím, že se určitě bude snažit, ale asi ji to nakonec nedokáže. Stále totiž musí dávat pozor, aby si to neobnovila," dodal.

Zda ruská tenistka stihne i start na Australian Open je zatím nejasné, tisková mluvčí totiž informace o možném odstoupení Safinové popřela. První grandslamový turnaj začne pak v Melbourne 18. ledna.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Havárii na Českolipsku s osmi zraněnými prověřuje inspekce, firmě hrozí dvoumilionová pokuta

Okolnosti úterního neštěstí, při kterém bylo v provozovně likvidace nebezpečného odpadu společnosti Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku zraněno osm lidí, prověřuje Státní úřad inspekce práce. Speciálně sestavený kontrolní tým zahájil činnost ve středu. Kdyby zjistil závažná porušení bezpečnostních předpisů, hrozí zaměstnavateli pokuta až do výše dvou milionů korun.

Při neštěstí v Hamru byli v úterý vážně zraněni dva lidé, na místě je museli záchranáři oživovat. Muž hospitalizovaný v Liberci je podle mluvčího nemocnice Václava Řičáře ve velmi kritickém stavu.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Home Credit přerušil přípravy na vstup na hongkongskou burzu

Skupina Home Credit nebude kvůli tržním podmínkám pokračovat v přípravě vstupu na hlavní trh burzy v Hongkongu se svými akciemi. Bez dalších podrobností to oznámila firma. Stoprocentně vlastněná dceřiná firma Home Credit B.V., která se zaměřuje na spotřebitelské úvěry, požádala o povolení obchodovat s akciemi v Hongkongu v červenci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy