Safinová je stále zraněná. Přijde i o Australian Open?

Sport Sport, Red Spo
12. 12. 2009 11:00
Turnaje v Brisbane se Ruska pravděpodobně nezúčastní
Dinara Safinová
Dinara Safinová | Foto: Reuters

Moskva - Ačkoliv doposud nevyhrála žádný grandslamový turnaj, stala se v průběhu letošního roku na chvíli světovou tenisovou jedničkou.

Další ambice ruské hráčky Dinary Safinové však v současné době komplikuje zranění zad, které si ještě třiadvacetiletá tenistka pochroumala při posledním Turnaji mistryň.

V něm nedokázala odehrát ani první set úvodního zápasu a následně celý turnaj vzdala. Ani v tuto chvíli to však nevypadá, že by se její zdravotní stav zlepšil, a tak se začíná pochybovat i o jejím možném startu na blížícím se Australian Open.

Čtěte také: Safinová se v Dauhá zranila. Wozniacká začala vítězně

Co je totiž už teď víceméně potvrzené, je fakt, že se Safinová nezúčastní tradičního turnaje v Brisbane. Ten je v plánu hned na začátku ledna příštího roku.

"Safinová se moc těšila, že začne novou sezonu v Brisbane, ale k její smůle se asi do dté doby nestihne uzdravit," uvedl na stránkách Eurosportu ředitel turnaje Steve Ayles.

"Vím, že se určitě bude snažit, ale asi ji to nakonec nedokáže. Stále totiž musí dávat pozor, aby si to neobnovila," dodal.

Zda ruská tenistka stihne i start na Australian Open je zatím nejasné, tisková mluvčí totiž informace o možném odstoupení Safinové popřela. První grandslamový turnaj začne pak v Melbourne 18. ledna.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy