Safinová se v Dauhá zranila. Wozniacká začala vítězně

28. 10. 2009 22:39
Serena Williamsová bude opět světovou jedničkou
Dinara Safinová odehrála na Turnaji mistryň jen pár minut
Dinara Safinová odehrála na Turnaji mistryň jen pár minut | Foto: Sport

Dauhá - Tenistka Serena Williamsová zakončí poprvé po sedmi letech sezonu jako světová jednička. Američanka vystřídá v čele dvouhry WTA dosavadní jedničku Rusku Dinarou Safinovou, která dnes odstoupila kvůli zranění zad z Turnaje mistryň v Dauhá.

"Moje tělo to vzdalo," řekla třiadvacetiletá Safinová, která doufala, že se stane první Ruskou, která ukončí rok na prvním místě světa.

I proto se snažila problémy se zády, která má již tři měsíce, překonat a před turnajem si nechala píchnout kortizonové injekce. "Dělala jsem všechno možné, ale bolest se nedala zvládnout."

Ruska se vrátila do čela žebříčku v pondělí a vedla před Serenou Williamsovou o 155 bodů. Američanka, letošní vítězka Australian Open a Wimbledonu, ale už vyhrála své úvodní utkání v Kataru, díky čemuž získala 160 dostatek bodů k tomu, aby Safinovou předstihla.

Safinová vzdala duel se Srbkou Jelenou Jankovičovou po jedenácti minutách hry za stavu 1:1 a 15:40. "Je to veliká smůla pro Dinaru," uvedla v rozhovoru na kurtu Jankovičová.

Safinová zůstala najednou stát na kurtu po svém servisu a z očí se jí řinuly slzy. Pak přišla k síti, sedla si na lavičku s ručníkem na hlavě a sudí oznámila, že odstupuje. V Bílé skupině ji nahradí krajanka Vera Zvonarevová.

Moskevská rodačka Safinová letos vedla žebříček pětadvacet týdnů, ale od US Open, na kterém ji vyřadila Češka Petra Kvitová, se trápila.

"Bůhví, asi jsem měla po US Open přestat hrát. Ale stále byl žebříček ve hře, a proto jsem se svým tělem bojovala," řekla.

Wozniacká otočila zápas s Azarenkovou

V prvním utkání dne dokázala Caroline Wozniacká otočit téměř ztracené utkaní Dánka dnes odvrátila v duelu s Běloruskou Victorií Azarenkovou ve třetím setu mečbol a vyhrála 1:6, 6:4 a 7:5.

"Pořád jsem bojovala, protože jsem věděla, že se musím zlepšit, jinak mě (Azarenková) přejede. A vyšlo to," řekla Wozniacká, finalistka letošního US Open a čtvrtá hráčka světa po tříhodinové bitvě.

Po výhře políbila otce Piotra, který seděl v hledišti, a zamávala i početné skupince dánských fanoušků v hledišti. "Moc jim děkuji, protože mi v utkání velmi pomohli," řekla tenistka.

Devatenáctiletá Wozniacká hrála se zavázaným stehenním svalem a v prvním setu na o rok starší soupeřku nestačila. Od druhého setu ale hru vyrovnala a dokázala zápas posunout do třetího dějství.

V rozhodujícím setu si obě hráčky dohromady osmkrát vzaly servis. Za stavu 4:5 odvrátila Wozniacká při svém podání mečbol a Azarenková vzteky rozmlátila raketu, za což přišla o další bod.

"Ona závěr nezvládla, byla už unavená a začala být negativní," všimla si komentátorka utkání Němka Anke Huberová, bývalá světová čtyřka.

Azarenková poslední tři hry utkání ztratila a přišla o druhou výhru v turnaji. V úterý totiž porazila Jelenu Jankovičovou.

Tenisový Turnaj mistryň v Dauhá (tvrdý povrch, dotace 4,55 mil. dolarů):
Bílá skupina:

Janovičová (8-Srb.) - Safinová (1-Rus.) 1:1 skreč, Wozniacká (4-Dán.) - Azarenková (6-Běl.) 1:6, 6:4, 7:5.