reklama
 
 

Sáblíková: Rok z říše pohádek. Teď chce hodně jíst

23. 3. 2010 16:30
Sáblíková: Těším se na televizi a na jídlo

Praha - Martina Sáblíková už je zase doma v České republice. Dvojnásobné olympijské vítězce o víkendu skončila sezona, ve které včetně veleúspěšné olympiády vyhrála vše, co se dalo.

"Byl to rok jako z říše pohádek," řekla na úterní tiskové konferenci, na níž dorazila s téměř půlhodinovým zpožděním.

Nikdo jí ale časovou prodlevu nevyčítal. Naopak. Sponzoři dvaadvacetiletou rychlobruslařku vítali potleskem a Sáblíková rozdávala úsměv na každou stranu. Poslední otázky novinářů si užívala.

Ať se týkaly skvělého závěru sezony, olympiády nebo toho, co ji čeká.

"Na mistrovství světa se mi vůbec nechtělo. Dokonce jsem o sobě pochybovala a říkala jsem, že nikam nejedu. Ale pak řekl Petr Novák, že uvidíme na místě a bylo to. Už jsem věděla, když tam budeme, tak pojedu," dodala Sáblíková.

Čtěte dále: Sezona snů: Sáblíková obhájila triumf na MS ve víceboji

Hádat se s trenérem není snadné

Poslouchat trenéra se vyplatí. Šampionát ve víceboji vyhrála a zkompletovala tak neuvěřitelnou sbírku medailí.

"Hádat se s Petrem není vůbec snadné," prohlásila Sáblíková se smíchem, na který její kouč reagoval slovy: "Martina nechtěla závodit. Takže abyste věděli, tohle jsou moje medaile," řekl v podobném duchu trenér Novák.

Jak to v nizozemském Heerenveenu vypadalo? Ze slov rychlobruslařky se zdá, že to byla procházka růžovým sadem.

"Řekla jsem si, že pojedu pro diváky. A když jsem viděla tolik lidí a tu atmosféru, všechno ze mě spadlo a já si mistrovství opravdu užívala," dodala žena, která obhájila prestižní titul.

Čtěte více: Sáblíková: Celebrita nejsem. Nevím, kam dát medaile

Po prvním dnu jí patřila třetí příčka, v nedělních pěti kilometrech pak naplno ukázala, že na ni teď nikdo nemá. Letos vyhrála víceboj jak na evropském šampionátu, tak na tom světovém. Přidala tři olympijské medaile a triumf ve Světovém poháru.

Kde bude hledat motivaci pro příští rok? "To je snadné, dál chci porážet ostatní," neváhala s odpovědí.

Sednu si k televizi a budu jíst

A co třeba překonat legendární Věru Čáslavskou, která posbírala jedenáct olympijských medailí? "Nechci trhat rekordy. Já budu ráda, když v budoucnu nějaká přibyde. Tolik medailí bych měla, jen kdybych jí je vzala," poznamenala s úsměvem.

V nejbližších dnech ale na budoucnost myslet nemusí. Konečně si odpočine, alespoň tedy od rychlobruslařského oválu.

"Od trenéra jsem dostala týden volna," řekla s tím, že bude jen ležet. A co na to Novák? "To jsem slíbil, odpočine si ode mě. Ale jinak ji nenechám se válet u moře. Pokud pojede, tak celý tým, abych je měl u sebe a mohli bychom občas trénovat," dodal.

Sáblíkovou čekají také povinnosti kolem sponzorů, ale sama se netěší na nic jiného než na televizi.

"Zapnu si ji, budu koukat a hodně jíst. Těším se na ten klid. Nemyslete si, že nebudu nic dělat, to bych nevydržela. Za týden už budu chtít aspoň běhat," prohlásil velký dříč jménem Martina Sáblíková.

autor: Martin Jůzek | 23. 3. 2010 16:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama