Podívejte: Tři zlata, jeden bronz a triumf ve Světovém poháru. To byl rok Martiny Sáblíkové

Podívejte: Tři zlata, jeden bronz a triumf ve Světovém poháru. To byl rok Martiny Sáblíkové
To je dům, ze kterého Sáblíková odjíždí na tréninky i závody.
Slávy se dočkala nejen v Nizozemsku, kde SP vyvrcholil. Na Václavské náměstí ji po olympiádě přišlo přivítat tisíc lidí.
Pokřtila i knížku o sobě
Bylo to pro ní něco nového, když i na letišti byly tři stovky věrných fanoušků
Foto: Reuters
Sport Sport
22. 3. 2010 8:30

Sezóna nejlepší české sportovkyně posledních let Martiny Sáblíkové končí triumfálně. Rychlobruslařka se o víkendu stala mistryní světa ve víceboji. Podívejte se na snímky zachycující skvělý rok Martiny Sáblíkové, jehož vrcholem byly tři medaile z Vancouveru.

---

Další podrobnosti si - čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 19 minutami

Sněmovna se distancovala od Filipových výroků o legionářích, omlouvat se však nemusí

Sněmovna se distancovala od nedávných výroků svého místopředsedy a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa o československých legionářích. Podle poslanců nejsou postojem sněmovny. Shodli se na tom dnes na návrh STAN všechny frakce s výjimkou komunistů. Filip již dříve jakékoli pochybení odmítl.

Sněmovna také na podnět Romana Kubíčka (ANO) vyzvala Filipa, aby jako ústavní činitel důstojně reprezentoval Českou republiku a tradice její státnosti. ODS neúspěšně požadovala, aby sněmovna vyzvala Filipa k omluvě. Občanští demokraté uspěli naopak s výzvou, aby se Ruská federace v souladu se vzájemnou smlouvou lépe starala o hroby legionářů. Dolní komora rovněž deklarovala, že legionáři se zásadním způsobem zasloužili o vznik samostatného svobodného a demokratického Československa, což podpořili i komunisté.

Filip v polovině května v rozhovoru pro ruský armádní deník Krasnaja zvezda pochválil ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady, aby svolily k budování pomníků československým legionářům, kteří padli v boji s bolševiky. Současně kritizoval odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6, označil je za "zločinné". Pražské politiky nařkl z neofašismu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy