Etixx - Quick-Step ve Středomoří: Hvězdy, média a slunečná vyjížďka

Prohlédněte si fotografie z prezentace cyklistického profi týmu Etixx - Quick-Step před novou sezonou.
Prezentace stáje Etixx - Quick-Step byla velkorysá. Dorazili všichni jezdci, a tak každý potřeboval svoje vlastní kolo.
Spurtér a nováček v barvách Etixx - Quick-Step Marcel Kittel (vpravo) před tréninkem upravuje svoje tretry.
Zaparkovaná kola "farmy" Etixx - Quick - Stepu, týmu Klein Constantia.
Nezbytné nářadí na drobné úpravy.
Foto: Etixx - Quick-Step
Michal Šenk Michal Šenk
10. 1. 2016 15:00
Prohlédněte si fotografie z prezentace cyklistického profi týmu Etixx - Quick-Step před sezonou 2016.

Calpe - Ve Španělsku, na pobřeží Středozemního moře, představil tým Etixx - Quick-Step své plány před novou sezonou. V sestavě elitní stáje, která stejně jako vydavatelství Economia včetně deníku Aktuálně.cz patří českému finančníkovi Zdeňku Bakalovi, se vedle Zdeňka Štybara či Toma Boonene objevil nový muž - Marcel Kittel.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Vláda Zemanovi navrhla, aby jmenoval druhou generálku české armády

Armáda by měla získat druhou generálku. Vláda dnes schválila návrh na jmenování rektorky Univerzity obrany plukovnice Zuzany Kročové do hodnosti brigádní generálky. Kabinet odsouhlasil také návrh na jmenování dalších deseti generálů. Pokud prezident Miloš Zeman vládní doporučení odsouhlasí, povýšeni budou k 8. květnu. Sdělil to v pondělí Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Návrh vládě předložil ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). "Přestože je většina pozornosti věnována pomoci armády v opatřeních proti covidu-19, nebylo možné opomenout tradiční a významnou událost, jmenování nových generálů," uvedl. "Všichni nově jmenovaní i povýšení generálové si uznání zaslouží, protože dlouhodobě prokazují, že patří k nejlepším vojákům z povolání, které ozbrojené síly České republiky mají," dodal ministr.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 58 minutami

Německá vládní CDU chce Lascheta jako kandidáta na kancléře, CSU zase Södera

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové dnes podpořila kandidaturu svého předsedy a premiéra Severního Porýní-Vestfálska Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Sesterská bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) se následně jasně postavila za svého šéfa a bavorského premiéra Markuse Södera. Nyní je tak na Söderovi a Laschetovi, aby se dohodli, kdo z nich tedy konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede.

Generální tajemník CDU Paul Ziemiak na dnešní tiskové konferenci po jednání předsednictva CDU prohlásil, že podpora Laschetovi není konečným rozhodnutím. Postoj CDU ho totiž pověřuje k tomu, aby se nyní dohodl se Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě dnes. Söder k tomu uvedl, že s ním již jednal o záležitostech pandemie a že nevylučuje další telefonát. Dodal ale, že dnes nelze rozhodnutí o kandidatuře očekávat.

Další zprávy