Hlaváčková slaví titul v Praze, Šafářová si poradila i s Plíškovou a je ve finále

Aktualizováno 29. 4. 2016 15:32
Lucie Šafářová si na domácím turnaji v Praze zahraje proti Samanthě Stosurové o titul. V pátečním semifinále vyřadila Karolínu Plíškovou, obhájkyni loňského titulu, 6:4, 7:6.
Lucie Šafářová
Lucie Šafářová | Foto: ČTK

Praha - Lucie Šafářová si na domácím Prague Open zahraje o titul. V pátečním semifinále oplatila nasazená dvojka Karolíně Plíškové poslední porážky ze vzájemných zápasů a zvítězila poměrem 6:4, 7:6. Utkání jsme sledovali živě zde. Plíšková, turnajová trojka, tedy neobhájí loňský titul.

Ve finále se Šafářová utká se čtvrtou nasazenou tenistkou Samanthou Stosurovou z Austrálie, která v pátek přešla přes turnajovou jedničku Světlanou Kuzněcovovou bez boje, neboť Ruska zápas kvůli zranění břišního svalu vzdala.

První český titul v pátek získala Andrea Hlaváčková, která společně s Margaritou Gasparjanovou ovládla debl. Ve finále porazily dvojici Paula Kaniaová - Maria Irigoyenová 6:4, 6:2.

Hlaváčková získala deblový titul poprvé od října 2014, kdy vyhrála s Číňankou Pcheng Šuaj v Pekingu. Gasparjanová byla šestá spoluhráčka, se kterou získala triumf. Nejčastěji uspěla s Lucií Hradeckou, ale s tou stejně jako loni v Praze dvojici nevytvořila, aby mohla Hradecká hrát kvalifikaci na turnaji v Madridu.

"Doufám, že titul zůstane doma"

Šafářová porazila Plíškovou podruhé v kariéře v pátém vzájemném utkání a po třech porážkách v řadě. Své fedcupové kolegyni oplatila porážku z minulého týdne z německého Stuttgartu.

"Je to úžasné dostat se takhle zpět a být ve finále zrovna tady v Praze. Ve druhém setu jsem se dobře dostala zpět do hry, jsem za to šťastná. Cítila jsem se dobře nejen na forhendu, ale ve všech úderech, hrála jsem agresivně a dobře servírovala. Teď jen doufám, že titul zůstane doma," uvedla Šafářová v rozhovoru pro Českou televizi.

Před utkáním byla favoritkou rodačka z Loun, která v Praze zatím v každém utkání jasně dominovala. Šafářová ale potvrdila postupný nárůst formy a od začátku ukazovala, že tentokrát rozhodně nedá svou kůži lacino.

Už v první hře sebrala soupeřce podání, a jak se později ukázalo, jednalo se o rozhodující moment první sady. Šafářová totiž náskok brejku udržela až do konce setu a zvítězila 6:4.

Druhou sadu Šafářová otočila

Druhý set se dlouho vyvíjel opačně, Plíšková šla brzy do brejku, vedla 3:0 a 4:1, jenže Šafářová dokázala ztrátu vymazat a vynutit si závěrečný tie-break.

"Pořád jsem si říkala, že je to jen jeden brejk, což se může v tenise kdykoliv změnit, a to se pak stalo," poznamenala Šafářová. Ve zkrácené hře působila jistěji, napoprvé sice náskok ztratila, pak si však vypracovala dva mečboly a hned ten první vítězným forhendem proměnila.

Tenisový turnaj žen J&T Banka Prague Open (antuka, dotace 500.000 dolarů):

Dvouhra - semifinále:

Šafářová (2-ČR) - Karolína Plíšková(3-ČR) 6:4, 7:6 (7:4), Stosurová (4-Austr.) - Kuzněcovová (1-Rus.) bez boje.

Čtyřhra - finále:

Hlaváčková, Gasparjanová (2-ČR/Rus.) - Irigoyenová, Kaniaová (Arg./Pol.) 6:4, 6:2.