Neumannová má další problém. Radnici vadí Tour na Hradě

rou
4. 10. 2007 22:20
Organizátoři závodu zatím nemají povolení městské části
Objeví se na Hradě světová lyžařská elita?
Objeví se na Hradě světová lyžařská elita? | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Bývalá lyžařka Kateřina Neumannová, která stále shání nové spolupracovníky pro organizaci světového šampionátu v Liberci, má problémy i s dalším velkým podnikem.

Neumannová má na Hradčanském náměstí uspořádat 30. prosince závody ve sprintu v rámci Tour de Ski. Projekt už schválila Mezinárodní lyžařská federace, jenže Neumannová zatím nemá potřebné povolení od městské části Prahy 1. Upozornil na to server deník.cz.

Potvrzeno: Na Pražském hradě bude lyžařský sprint - čtěte ZDE

Úřad Prahy 1 vrátil organizátorům některé části projektu k dopracování, navíc se ozývají protesty opozičních zastupitelů i kulturních sdružení.

Neumannová má pro Liberec ředitele, ale čeká ji žaloba - více ZDE

Radnici se nelíbí bezpečnostní opatření, neexistující evakuační plány a také plán organizátorů dovážet uměle vyrobený sníh ze Strahova.

"Jde o dva a půl tisíce metrů krychlových umělého sněhu, který se musí z výrobny ze Strahova nějak dovézt. Celkem jde tedy o osm set vjezdů nákladních aut do historického centra," upozorňujemístostarosta Prahy 1 pro oblast dopravy Karel Koželuh z SNK-ED, který navrhuje alespoň změnu trasy.

Organizátoři se nebojí

Organizátoři kontrují, že nakonec zřejmě sníh ze Strahova vozit nebudou a ani další výtky prý závod neohrozí.

Foto: Aktuálně.cz

"Původně jsme chtěli sníh vozit auty, jenže tento typ by se v případě náhlé změny počasí proměnil v kostku ledu. Z toho důvodu by bylo výhodnější vyrobit umělý sníh s pomocí dusíku přímo na Hradčanském náměstí, tím by problémy s dopravou odpadly," řekl Deníku ředitel závodu Marek Rejman.

Radním se nelíbí ani příliš úzké tribuny pro diváky, požadují vypracovat evakuační plány.

Proti závodům protestují také nejrůznější občanská sdružení. "Je nepřístojné, aby se v zóně UNESCO děly takovéto akce. Se spřátelenými organizacemi podnikneme kroky proti uskutečnění závodu," cituje server prohlášení místopředsedkyně Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan Aleny Schätzové.

Idea pražského sprintu se nelíbí ani některým zastupitelům. Filipu Pospíšilovi ze Strany zelených se nelíbí dopravní zátěž, ale ani využití Pražského hradu jako kulisy pro sportovní akci. "Je tedy pouze otázkou, kdy si motorkáři pronajmou nádvoří Hradu na závody," řekl Deníku Pospíšil.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Marodka Sparty se rozrůstá, Krejčí po zákroku Filla utrpěl zlomeninu očnice

Fotbalisté Sparty se v řádu týdnů budou muset obejít bez Ladislava Krejčího staršího. Osmadvacetiletý levý obránce či záložník utrpěl v nedělním ligovém duelu v Ostravě zlomeninu spodiny očnice. Pražané o tom informovali na Twitteru.

Krejčí se zranil v 37. minutě, kdy ho obránce Baníku Martin Fillo u postranní čáry zezadu srazil k zemi. Sparťanský odchovanec, který se do klubu vrátil minulé léto z Boloni, už do druhého poločasu nezasáhl. Utkání skončilo bez branek.

Letenské trápí rozsáhlá marodka, kvůli zraněním postrádali v Ostravě osm hráčů. Další tři fotbalisté trenérovi Václavu Kotalovi chyběli kvůli disciplinárnímu trestu.

před 27 minutami

Nafukovací karikatura Trumpa přibude do sbírky londýnského muzea

Nafukovací karikatura Donalda Trumpa v podobě vzteklého batolete v plenách a s mobilem, jež se stala symbolem britského protestu proti americkému prezidentovi, si zajistila čestné místo v dějinách politického aktivismu. Zařazena bude do sbírky Muzea Londýna. Na místo již dorazila, nejdříve však musí do karantény. Informoval o tom dnes zpravodajský list The Guardian.

Šest metrů vysoká oranžová figurína, kterou zaplatili odpůrci Trumpa prostřednictvím crowdfundingu, zobrazuje amerického prezidenta s jeho charakteristickou blonďatou kšticí, se zarputilým výrazem a rozpřáhlýma malýma rukama, které drží mobil připravený k tweetům.

Poprvé se figurína objevila na protestu u britského parlamentu při Trumpově první návštěvě Spojeného království v roce 2018. K oblakům vzlétla také při jeho státní návštěvě o rok později a objevila se také ve Francii, Argentině, Irsku, Dánsku a různých částech Spojených států.

Zdroj: ČTK
Další zprávy