Na Wimbledonu už je po dešti, Češky by měly nastoupit

Sport ČTK Sport, ČTK
28. 6. 2013 13:20
V Londýně pršelo, ale už se zase hraje. Kvitová, Cetkovská a Birnerová by tak měly ještě dnes nastoupit.
Petra Kvitová.
Petra Kvitová. | Foto: Reuters

Londýn - Pátý den tenisového Wimbledonu nezačal podle plánu. V Londýně od čtvrtečního odpoledne drobně pršelo, travnaté kurty v All England Clubu byly skryté pod plachtami a na venkovních dvorcích se nehrálo. To se však změnilo krátce po půl třetí, kdy přestalo pršet.

Pokud počasí vydrží, nastoupit by dnes měly Petra Kvitová proti Jekatěrině Makarovové z Ruska, Petra Cetkovská v utkání se sedmnáctou nasazenou Sloane Stephensovou z USA a Eva Birnerová v duelu s Monikou Puigovou z Portorika. Předpověď na celý den však není dobrá.

Jisté je, že se v pohodě odehrají zápasy na centrálním dvorci, který má pátým rokem zatahovací střechu. Jako první se tam fanouškům představuje domácí Laura Robsonová s Marianou Duqueovou-Marinovou z Kolumbie.

Kvitová má hrát na kurtu číslo jedna po skončení zápasu mezi Španěly Davidem Ferrerem a Robertem Bautistou-Agutem.

Kvůli dešti se už nedohrály večerní zápasy čtvrtečního programu. Sobota by podle meteorologů měla být bez deště, odpoledne má být jen zamračeno.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 44 minutami

Kontrolní úřad doporučil ministerstvu průmyslu zrušit státní podnik ČPP Transgas

Nejvyšší kontrolní úřad doporučil ministerstvu průmyslu a obchodu zrušit státní podnik ČPP Transgas. Podle kontrolorů nezajišťuje Transgas žádný významný zájem státu, místo toho jen spravuje, pronajímá nebo prodává nemovitosti, případně plní dílčí úkoly, které mu ministerstvo průmyslu a obchodu ukládá. Podnik je navíc dlouhodobě ve ztrátě, v letech 2016 až 2020 dosáhla celkově 22,8 milionu korun. Vyplývá to z prověrky hospodaření ČPP Transgas v letech 2017 až 2021, uvedl dnes v tiskové zprávě Nejvyšší kontrolní úřad.

Ministerstvo průmyslu a obchodu podle Nejvyššího kontrolního úřadu uvedlo jako jediný důvod existence Transgasu nevypořádanou pohledávku 4,6 miliardy korun z takzvaných jamburgských dohod. Jde o pohledávku spojenou s Dohodou mezi vládou ČSSR a vládou SSSR o spolupráci při osvojování Jamburgského naleziště plynu z roku 1985. "Tu ale Transgas vede v účetnictví neoprávněně. Podle zákona pohledávka náleží ministerstvu financí, což stálo nejen ve vládním materiálu z roku 2015, ale i v právní analýze z roku 2014, kterou si nechal sám podnik vypracovat.

Transgas má mít v této věci pouze roli vedlejšího účastníka, asistovat a dodávat podklady věřiteli, tedy státu zastupovanému ministerstvem financí," uvedli kontroloři. Doplnili, že pohledávka tvoří 91 procent aktiv podniku, a výrazně tak zkresluje jeho účetnictví. "S ohledem na to, že Transgas nezajišťuje žádný významný zájem státu a jediným důvodem jeho existence je pohledávka, kterou ale podnik vede v účetnictví neoprávněně, Nejvyšší kontrolní doporučuje ministerstvu průmyslu a obchodu označit Transgas jako zbytný státní podnik a v souladu se 'Strategií vlastnické politiky státu' ho zrušit," napsal kontrolní úřad.

Zdroj: ČTK
Další zprávy