Moravec dojel v hromadném startu předposlední, vyhrál Beatrix

Aktualizováno 20. 12. 2015 13:28
Český biatlonista Ondřej Moravec nezvládl v závodu s hromadným startem ve slovinské Pokljuce střelbu a skončil na předposledním, 29. místě. Vyhrál Francouz Beatrix
Ondřej Moravec
Ondřej Moravec | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Praha - Kvůli tragické formě českých biatlonistů startoval v závodu s hromadným startem ve slovinské Pokljuce pouze Ondřej Moravec. Vůbec mu ale nevyšla střelba a skončil na 29. místě, tedy předposlední.

Vítězem se po famózním finiši stal poprvé v kariéře Francouz Jean-Guillaume Beatrix, který na střelnici umístil přesně všech dvacet ran o desítky centimetrů porazil Nora Emila Hegleho Svendsena. Třetí dojel jeho krajan Ole Einar Björndalen.

Závod jsme sledovali v podrobné online reportáži.

Ondřej Moravec hodně pokazil už první střeleckou položku v leže, na které dvakrát minul. Ani běžecky nejlepší Čech rozhodně nezářil a tak jen od začátku osamocen na chvostu startovního pole. Na dalších třech zastávkách na střelnici vždy jednou minul a v závěru předjel alespoň domácího Bauera.

Ostatní čeští reprezentanti si účast v atraktivním klání určeném pro třicet nejlepších biatlonistů nevybojovali. Krize mužské části reprezentace se prohlubuje.

SP v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko):

Muži - závod s hromadným startem (15 km): 1. Béatrix (Fr.) 35:33,7 (0 tr. okruhů) 2. Svendsen -0,3 (1), 3. Björndalen (oba Nor.) -2,5 (2), 4. Schempp -2,5, 5. Birnbacher (oba Něm.) -7,2 (1), 6. Desthieux (Fr.) -11,4 (1), 7. M. Fourcade (Fr.) -17,8 (4), 8. J.T. Bö (Nor.) -21,4 (2), 9. Windisch (It.) -24,8 (2), 10. Fillon Maillet (Fr.) -24,8 (1), ...29. Moravec (ČR) -3:20,1 (5).

Průběžné pořadí SP (po 8 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 384 b., 2. Björndalen 337, 3. Schempp 331, 4. Svendsen 306, 5. Fillon Maillet 297, 6. Šipulin (Rus.) 267, ...28. Moravec 108, 44. Krčmář 47, 45. Šlesingr 43, 47. Soukup 37, 69. Krupčík (všichni ČR) 3.