Mancusová po operaci kyčle přijde o celou sezonu SP

11. 11. 2015 10:21
Jednatřicetiletá americká závodnice se rozhodla tento ročník obětovat, aby se úplně zbavila problémů s kyčlí a mohla se dobře připravit na olympijské hry v Pchjongčchangu. Na nich bude obhajovat zlato ze Soči.
Julia Mancusová
Julia Mancusová | Foto: Reuters

Park City  - Olympijská vítězka Julia Mancusová se dnes podrobí operaci kyčle a zmešká celou sezonu Světového poháru ve sjezdovém lyžování. Jednatřicetiletá americká závodnice se rozhodla tento ročník obětovat, aby se úplně zbavila problémů s kyčlí a mohla se dobře připravit na olympijské hry v Pchjongčchangu.

"Kdybych se snažila to překonávat, nějak to léčit a při tom lyžovat, jenom bych se odvracela od svého skutečného cílem, kterým je Pchjongčchang," uvedla olympijská vítězka v obřím slalomu z roku 2006, která pod pěti kruhy získala celkem čtyři medaile. Z mistrovství světa má pět cenných kovů. "Chtěla bych začít volně lyžovat v březnu, ale záleží na tom, jak dopadne operace," řekla Mancusová.

Světový pohár tak bude ochuzen o další hvězdu. Kvůli vážnému zranění kolena musí sezonu vynechat také obhájkyně prvenství v seriálu Rakušanka Anna Fenningerová, roční pauzu ohlásila Slovinka Tina Mazeová.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Požár haly v pražském Braníku si vyžádal škodu deset milionů

Pondělní požár haly v Modřanské ulici v Praze si vyžádal škodu zhruba deset milionů korun. Příčiny vzniku požáru zatím nejsou známy. Zraněn nebyl při požáru nikdo. Vyplývá to z informací na webu hasičů. S likvidací ohně se hasiči v pondělí potýkali 13 hodin. V úterý dopoledne se na místo vrátí vyšetřovatelé.

K požáru zděné haly v pražském Braníku, kde bylo uskladněno různé zboží včetně oblečení nebo nábytku, vyjížděli hasiči před 06:00. Ještě ráno se propadla střecha objektu a k hořícímu materiálu se hasiči dostávali jen obtížně. Zásah proto trval dlouho. Už po ránu byl oheň podle informací pražských hasičů pod kontrolou, hasiči pak ale ještě vyhledávali skrytá ohniska. Až kolem 19:00 hasiči oznámili, že všechny jednotky z místa odjíždějí.

Požár v pondělí zastavil na několik hodin automobilovou i tramvajovou dopravu. Až před 15:00 byla Modřanská ulice znovu zcela průjezdná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy