Mancusová po operaci kyčle přijde o celou sezonu SP

11. 11. 2015 10:21
Jednatřicetiletá americká závodnice se rozhodla tento ročník obětovat, aby se úplně zbavila problémů s kyčlí a mohla se dobře připravit na olympijské hry v Pchjongčchangu. Na nich bude obhajovat zlato ze Soči.
Julia Mancusová
Julia Mancusová | Foto: Reuters

Park City  - Olympijská vítězka Julia Mancusová se dnes podrobí operaci kyčle a zmešká celou sezonu Světového poháru ve sjezdovém lyžování. Jednatřicetiletá americká závodnice se rozhodla tento ročník obětovat, aby se úplně zbavila problémů s kyčlí a mohla se dobře připravit na olympijské hry v Pchjongčchangu.

"Kdybych se snažila to překonávat, nějak to léčit a při tom lyžovat, jenom bych se odvracela od svého skutečného cílem, kterým je Pchjongčchang," uvedla olympijská vítězka v obřím slalomu z roku 2006, která pod pěti kruhy získala celkem čtyři medaile. Z mistrovství světa má pět cenných kovů. "Chtěla bych začít volně lyžovat v březnu, ale záleží na tom, jak dopadne operace," řekla Mancusová.

Světový pohár tak bude ochuzen o další hvězdu. Kvůli vážnému zranění kolena musí sezonu vynechat také obhájkyně prvenství v seriálu Rakušanka Anna Fenningerová, roční pauzu ohlásila Slovinka Tina Mazeová.

 

Právě se děje

před 8 minutami

MS v silniční cyklistice kvůli koronaviru ve Švýcarsku nebude

Mistrovství světa v silniční cyklistice se letos v Aigle a Martigny neuskuteční. Švýcarská vláda dnes prodloužila platnost opatření proti šíření koronaviru do 30. září, což organizátorům znemožňuje šampionát plánovaný v termínu od 20. do 27. září uspořádat. Původně platil zákaz masových akcí s účastí více než tisícovky lidí do konce srpna.

Pořadatelé doufali, že se budou opatření zmírňovat. To se ale nepotvrdilo. Navíc se rozšířil seznam zemí, jejichž občané musí po příjezdu do Švýcarska do povinné karantény. Momentálně je na něm 45 států.

Předseda Mezinárodní cyklistické unie (UCI) David Lappartient v červenci prohlásil, že neexistuje žádný plán B pro případ, že se ve Švýcarsku nebude moci závodit. Podle některých informací ale stále existuje možnost, že se ještě na poslední chvíli podaří najít náhradní dějiště. Jako jedna z variant přichází podle médií v úvahu Itálie.

Další zprávy