13. 1. 2008 16:20
Ondřej Bank se na start Lauberhornu nepostavil
Michael Walchofer skončil v Lauberhornu až čtvrtý
Michael Walchofer skončil v Lauberhornu až čtvrtý | Foto: Reuters

Wengen - Bode Miller triumfoval v nedělním sjezdu, jenž se jel na legendární švýcarské sjezdovce ve Wengenu. Americký lyžař zopakoval své vítězství z loňského roku, což se dosud podařilo jen čtyřem sjezdařům před ním.

Lauberhorn, takový je název už památného závodu, který se jezdí nedaleko vrcholu Silverhorn. V roce 2008 se uskutečnil již 78. ročník této akce, a také proto má své místo ve Světovém poháru jisté. Trať dlouhá 4,5 kilometru je pro mnohé výzvou.

Miller dojel do cíle s výborným časem 2:30,4 minuty, když druhého Didiera Cüche ze Švýcarska porazil o 65 stetin vteřiny. Pro třetí pozici si dojel tochu překvapivě Manuel Osborne-Paradis z Kanady, jenž těsně předstihl Rakušana Michaela Walchofera.

Prohlédněte si galerii:

"Byl jsem před startem trochu nervózní, ale chtěl jsem tomu dát sto procent," popisoval šťastný vítěz. "Myslím, že mi to jde v poslední době lépe, protože jsem zkušenější," vysvětloval dále americký lyžař, nyní již vítěz šesti sjezdů v kariéře.

Díky tomuto nedělnímu triumfu se třicetiletý Miller posunul na druhou příčku ve Světovém poháru. Stále vede Benjamin Raich, který ve Wengenu chyběl.

Na start se měl s číslem 50 postavit Ondřej Bank, ovšem nakonec i on se rozhodl Lauberhorn vynechat. Ve Švýcarsku se mu příliš nedařilo, v kombinaci minul bránu a ve slalomu skončil 31.

Mužský světový pohár pokračuje za týden další klasikou, lyžaře čeká Kitzbühel.

Výsledky:
1. Miller (USA) 2:30,4, 2. Cuche (Švýc.) -0,65, 3. Osborne-Paradis (Kan.) -1,33, 4. Walchhofer -1,37, 5. Buder (oba Rak.) -1,76, 6. Jerman (Slovin.) -1,86.