Kulhavý dojel v závodě SP v Novém Městě devátý, potřetí v řadě vyhrál na Vysočině Schurter

27. 5. 2018 16:06
Nejlepšího českého bikera provázela smůla, v závěrečném kole mu spadl řetěz. "Nejsem spokojený," přiznal.
Jaroslav Kulhavý na trati závodu v Novém Městě na Moravě
Jaroslav Kulhavý na trati závodu v Novém Městě na Moravě | Foto: ASC Dukla/Ivana Roháčková

Nové Město na Moravě - Biker Jaroslav Kulhavý dojel v závodě Světového poháru v Novém Městě na Moravě v disciplíně cross country devátý. Třetím rokem za sebou vyhrál na Vysočině olympijský šampion z Ria Nino Schurter.

Švýcar Schurter vydřel vítězství v dramatickém spurtu a o jeho triumfu před Novozélanďanem Antonem Cooperem rozhodl až fotofiniš. Třetí skončil s osmisekundovým odstupem Maxime Marotte z Francie.

Kulhavý se musel prokousávat vpřed ze třetí startovní řady, tak neměl čelo závodu příliš pod kontrolou. Když už se v závěrečném kole dostal na šestou pozici, měl smůlu - spadl mu řetěz.

"Nebylo to ideální, byť desítka se samozřejmě počítá. Pro spoustu jezdců jde o cíl, já mířil výše. Hlavně kvůli minulým ročníkům, kdy jsem tady vyhrál. Nejsem spokojený. Výkonnost a nohy nebyly stoprocentní," přiznal Kulhavý.

Osmnáctý skončil Ondřej Cink, který musel startovat až z deváté řady a měl to na boj o medaile od začátku hodně daleko. Účastník loňské Tour de France přesto odjel skvělý závod a prokázal, že by mohl v dohledné době patřit v terénu po jednoletém intermezzu na silnici znovu do světové špičky. Smůlu měl Jan Škarnitzl, jenž bojoval o desítku, ale v předposledním okruhu měl defekt.

Závod Světového poháru v cross country horských kol v Novém Městě na Moravě (Žďársko):

Muži - elite:

1. Schurter (Švýc.) 1:21:31, 2. Cooper (N. Zél.) stejný čas, 3. Marotte (Fr.) -8, 4. Forster (Švýc.) -44, 5. Fumic (Něm.) -49, 6. Avancini (It.) -56, 7. Vogel (Švýc.) -1:02, 8. Petersons (Lot.), 9. Kulhavý (ČR) oba -1:04, 10. Coloma (Šp.) -1:27, …18. Cink -2:17, 32. Škarnitzl -3:26, 62. Rauchfuss -6:24, 86. Vobecký -9:43, 96. Paprstka -11:01, 105. Stošek -1 kolo, Vastl (všichni ČR) nedokončil.

Průběžné pořadí SP (po 3 ze 7 závodů): 1. Schurter 780, 2. Marotte 573, 3. M. Van der Poel (Niz.) 535, 4. Gaze 475, 5. Cooper (oba N. Zél.) 459, 6. Forster 438, …28. Kulhavý 176, 30. Škarnitzl 154, 40. Cink 98, 72. Vastl 25.