Křížová bodovala v Cortině, sjezd vyhrála Rieschová

24. 1. 2014 12:59
Lyžařka Klára Křížová obsadila v prvním ze dvou sjezdů Světového poháru v Cortině d'Ampezzo 26. místo
Maria Höflová-Rieschová
Maria Höflová-Rieschová | Foto: Reuters

Cortina d'Ampezzo - Lyžařka Klára Křížová obsadila v prvním ze dvou sjezdů Světového poháru v Cortině d'Ampezzo 26. místo a zaznamenala nejlepší výsledek za poslední čtyři roky. Vyhrála Němka Maria Höflová-Rieschová a díky třetímu vítězství v sezoně zvýšila své vedení v hodnocení seriálu.

Čtyřiadvacetiletá Křížová ztratila na vítězku 1,87 sekundy a připsala si nejlepší umístění v kariéře od 20. příčky ve sjezdu ve Svatém Mořici v lednu roku 2010. Dcera bronzové medailistky z olympijských her v Sarajevu Olgy Charvátové-Křížové bodovala v SP počtvrté v kariéře a podruhé v sezoně.

Po dojezdu slavila Křížová průběžné 22. místo v cílovém prostoru zdviženými pažemi. Jistotu bodovaného umístění však neměla, neboť na startu poté čekaly ještě téměř dvě desítky závodnic. Jediná česká reprezentantka v rychlostních disciplínách skutečně ještě o čtyři příčky klesla, ale nejlepší umístění v olympijské sezoně uhájila. První bod v ročníku si připsala za 30. pozici před dvěma týdny v Altenmarktu.

Devětadvacetiletá Höflová-Rieschová si po druhém místě ve čtvrtečním super-G dojela pro 27. vítězství v kariéře s náskokem 31 setin před Tinou Weiratherovou z Lichtenštejnska. Na třetí příčku se překvapivě dostala Rakušanka Nicole Schmidhoferová, jež s číslem 39 startovala ještě za Křížovou.

V průběžném pořadí zvýšila Höflová-Rieschová své vedení před Weiratherovou na 158 bodů. Díky tomu, že všechny tři výhry v tomto ročníku zaznamenala ve sjezdu, je také v čele hodnocení disciplíny.

Lyžařky v Cortině absolvují další sjezd hned v sobotu a náročný čtyřdenní program zakončí nedělním superobřím slalomem. Organizátoři museli nahradit zrušené závody z minulého víkendu a už dříve převzali pořadatelství dalších dvou závodů z Garmisch-Partenkirchenu.