reklama
 
 

Koudelkovi bylo deváté místo málo. Sní i o medaili

22. 2. 2009 10:20
Český skokan se na sebe zlobil za první kolo

Liberec - Deváté místo pro českého skokana v závodě mistrovství světa je solidní výsledek, Roman Koudelka ale před novináři neskrýval zklamání.

"Takový výsledek neberu," smutnil Koudelka, zatímco za ním právě pokazil svůj skok Jacobsen a po něm pak i Olli, čímž se posunul na devátou příčku. "Je to trochu veselejší, ale chtěl jsem víc," přiznal.

Devatenáctiletý mladík byl po prvním skoku 96,5 metru třináctý spolu s Lukášem Hlavou a Němcem Uhrmannem. Ve druhém kole devatenáctiletý Čech ještě půl metru přidal a proklouzl do první desítky.

Čtěte více:
Olli zkolaboval, zlato bere Loitzl. Koudelka devátý

Právě kvůli prvnímu kolu na sebe byl český skokan hodně naštvaný. "Zpozdil jsem odraz tak o čtyři metry, ten skok mohl být klidně o pět metrů delší," sypal si popel na hlavu.

Koudelka děkoval fanouškům

"A přitom jsem měl konečně štěstí na podmínky," posteskl si Koudelka. Kdyby mu první skok vyšel podle představ, neměl by problémy umístit se v první šestce, od medaile by ho dělilo maximálně pár bodíků.

Koudelku příjemně překvapila atmosféra v areálu ještědských můstků. "Atmosféra byla naprosto fantastická, až mě to překvapilo. Chtěl bych všem lidem hrozně poděkovat," prohlásil nejlepší z Čechů.

Do ještědského areálu se podle pořadatelů prodalo 8 900 vstupenek, takže zdaleka nebylo vyprodáno, ale i tak byl na středním můstku pořádný "kotel".

Teď už se Koudelka těší na závod na velkém můstku a doufá, že si na něm spraví chuť. Cenný kov sice fanouškům slíbit nemůže, ale zároveň připouští, že to je jeho sen. "Medaili bych moc chtěl, ale uvidíme," nechtěl specifikovat své cíle.

autor: Ondřej Roubínek | 22. 2. 2009 10:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama