Juniorský turnaj v Praze ovládl CSKA Mosvka

ČTK
30. 4. 2006 17:34
Mladí basketbalisté CSKA Moskva vyhráli juniorský turnaj v Praze, který byl součástí finále Evropské ligy. CSKA v dnešním finálovém utkání porazil v Sazka Areně Žalgiris Kaunas 59:55 a potřetí za sebou juniorské klání ovládl. Své mladší kolegy dnes bude chtít napodobit i seniorský tým CSKA, který ve finále Evropské ligy od 20:30 nastoupí proti Maccabi Tel Aviv.

Juniorské finále se neslo ve znamení velkých zvratů. Po vyrovnané první čtvrtině ve druhé desetiminutovce zaútočil Žalgiris a vybudoval si nadějný dvanáctibodový náskok.

O něj ale ve druhém poločase Litevci přišli, CSKA třetí čtvrtinu vyhrál o deset bodů a v závěrečné desetiminutovce moskevský klub svůj trhák dovedl do úspěšného konce. Juniorského turnaje se zúčastnil i výběr Prahy, ale ten po třech porážkách skončil na posledním místě ve své skupině.

Výsledek - finále: CSKA Moskva - Žalgiris Kaunas 59:55 (18:18, 22:34, 45:47).