Íránský plavec nenastoupil k závodu. Vadil mu Izraelec

ČTK ČTK
25. 7. 2011 10:00
Muhammad Alirezají to udělal už poněkolikáté
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Šanghaj - Íránský plavec Muhammad Alirezají nenastoupil v neděli do rozplavby v závodě na 100 metrů prsa na mistrovství světa v Šanghaji, protože mezi jeho soupeře patřil i izraelský reprezentant Gal Nevo.

Izraelský plavecký tým dnes vyjádřil kvůli incidentu zklamání.

"Naneštěstí se tohle obvykle stane, je to na hlavu. Má to tu být o sportu, ne o politice, tyto dvě věci musíte oddělovat, vždyť to má být právě na sportu to krásné," řekl vedoucí izraelské výpravy Yitzhak Kramer. Pro Írán ale nebude žádat trest. "Když se chce někdo chovat jako malé dítě, není to naše věc."

Čtěte také:
Plavkyni Chocovou posunul český rekord do semifinále MS
Plavci na MS marně protestovali proti ´vařící´ vodě

Mezinárodní plavecká federace FINA nechtěla unáhleně vyvozovat závěry. "Nejprve musíme pochopit situaci. Jestliže je to ale pravda, pak nemá cenu na mistrovství světa jezdit. Takovou politiku na šampionátu nepotřebujeme," uvedl její výkonný ředitel Cornel Marculescu.

Alirezají už v roce 2008 odstoupil ze závodu na olympijských hrách v Pekingu kvůli izraelskému soupeři Tomu Beerimu. Mezinárodní olympijský výbor tehdy uznal vysvětlení, že íránský sportovec onemocněl. V rozplavbě odmítl ze stejného důvodu závodit i na posledním šampionátu před dvěma lety v Římě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy