Plavkyně Chocová na MS dvakrát vylepšila český rekord

ČTK ČTK
25. 7. 2011 14:30
Na 100 metrů skončila celkově třináctá
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Šanghaj - Plavkyně Petra Chocová zlepšila na mistrovství světa hned dvakrát český rekord na 100 metrů prsa a obsadila třinácté místo.

Pětadvacetiletá plavkyně už v rozplavbě jako první Češka pokořila hranici minuty a devíti sekund, když ze svého červnového maxima ubrala 49 setin sekundy.

V semifinále pak zrychlila o dalších 18 setin až na 1:08,40. Na účast v osmičlenném finále potřebovala plavat ještě o osm desetin sekundy rychleji.

Čtěte také:
Plavci na MS marně protestovali proti ´vařící´ vodě

Chocová se v druhém dnu bazénových soutěží postarala o zatím nejlepší český výsledek. V neděli byla Barbora Závadová rovněž v českém maximu 15. na polohové dvoustovce.

Simoně Baumrtové se na stometrové trati znak tolik nedařilo, časem 1:02,71 neatakovala osobní a český rekord (1:01,56) a skončila třicátá. Do semifinále překvapivě neprošla ani britská obhájkyně titulu a světová rekordmanka Gemma Spofforthová, jež dosáhla 23. času.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Rektorka Mendelovy univerzity Nerudová doporučila svému nástupci rezignovat

Končící rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová doporučila svému nástupci Vojtěchu Adamovi rezignaci. Expertní komise, jejíž vznik sama iniciovala, našla několik vědeckých pochybení v odborných článcích a doporučila jejich stažení z časopisů. Konference rektorů teď žádá od profesora Adama vysvětlení pochybností o jeho odborných článcích. Podle rektorů případ vrhá špatné světlo na českou vědu.

Nerudovou mrzí, že nyní je v sázce dobré jméno univerzity, kterému věnovala čtyři roky usilovné práce, napsala ve vyjádření. Vojtěch se měl ve středu zúčastnit jmenování nových rektorů na Pražském hradě, ale kvůli nemoci nebyl přítomen. Funkce se měl ujmout od 1. února.

Adam uvedl, že rezignovat na funkci nehodlá. Vytýkaná pochybení nepokládá za tak zásadní, aby vyžadovala rezolutní a nevratný krok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy