Historický triumf, dort v cíli a časová honička. Tak Ledecká oslavila narozeniny

Ester Ledecká
V minulé sezoně Ledecká v Winterburgu nestartovala kvůli zdravotním problémům.
Letos se už na prkno postavila, bylo z toho páté místo v paralelním slalomu, ale hlavně vítězství v celkovém hodnocení Světového poháru.
"V minulé sezoně jsem měla globus jistý už před Winterburgem, takže jsem si ho sem jela jen vyzvednout. Jsem moc ráda, že jsem tentokrát mohla jet," radovala se Ledecká po závodě.
Světový pohár vyhrála i přes to, že v sezoně vynechala hned tři závody.
Foto: Ivana Roháčková
Sport Sport
23. 3. 2019 16:06
Poprvé v kariéře závodila Ester Ledecká na své narozeniny. A hned z toho byl celkový triumf ve Světovém poháru.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy