Černý den na Roland Garros. Tak skončily naděje Šafářové i Strýcové

Podívejte se, jak na French Open skončila pouť loňské finalistky Lucie Šafářové i další české hráčky Barbory Strýcové.
Australanka zdolala turnajovou jedenáctku 6:3, 6:7 a 7:5.
Šafářová před měsícem porazila Stosurovou ve finále turnaje v Praze, ale dnes na centrkurtu Philippa Chatriera odešla po téměř dvou a půl hodinách poražena.
Australance podlehla teprve počtvrté z patnácti zápasů. Ve světovém žebříčku Šafářová klesne na konec třetí desítky, ale o olympiádu nepřijde.
V prvním setu Šafářová nenašla recept na výborný servis Stosurové, která v utkání nastřílela 14 es...
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
Aktualizováno 27. 5. 2016 18:35
Podívejte se, jak na French Open skončila pouť loňské finalistky Lucie Šafářové i další české hráčky Barbory Strýcové.

Více o tenisovém French Open čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 8 minutami

Spotřebitelské ceny meziročně vzrostly o 3,1 procenta, nejvíc od září

Spotřebitelské ceny v dubnu meziročně vzrostly o 3,1 procenta, což bylo o 0,8 procentního bodu víc než v březnu a nejvíc od loňského září. Největší podíl na tom má hlavně zdražení pohonných hmot a tabákových výrobků. Vyplývá to z údajů, které v úterý zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Oproti březnu stouply ceny v dubnu o 0,5 procenta.

Analytici tak vysoký nárůst nečekali. Odhadovali, že dubnová meziroční inflace stoupne z březnových 2,3 procenta zhruba na 2,7 procenta.

Inflace vytrvale klesala od loňského července až do letošního března, kdy se zpomalování meziročního růstu spotřebitelských cen v Česku po sedmi měsících zastavilo. Podle ekonomů poroste inflace i v květnu, a to i kvůli otevření všech obchodů po několikaměsíční pauze způsobené epidemií koronaviru.

před 28 minutami

Bauer končí se svým týmem, soustředí se na trénování polských lyžařů

Tým Lukáše Bauera po sedmi sezonách v seriálu dálkových běhů na lyžích Ski Classics končí. Medailista z olympijských her a mistrovství světa se rozhodl soustředit na trénování polské mužské reprezentace, kterou vede už dva roky.

"Došel jsem k názoru, že ta kombinace není pro tým prospěšná, byť jsem na začátku věřil, že se podaří skloubit obojí. Nebylo to ale optimální a než přežívat, tak jsem se rozhodl činnost týmu ukončit - i s ohledem na úspěšnou historii. Nezavírá se mi to lehce, ale než lpět na něčem, co sám brzdím, je lepší to pro tuhle chvíli ukončit. Jestli je to konec definitivní, nebo půjde jen o přerušení, ukáže budoucnost," uvedl Bauer v tiskové zprávě.

Další zprávy