FOTO Djoker rozesmutnil Ester. Berdych v Melbourne dohrál

Zápas s Djokovičem pečlivě sledovala také Berdychova přítelkyně Ester Sátorová. Radost z výsledku ale neměla, její milý prohrál 1:6, 6:4, 1:6, 4:6.
Tomáš Berdych bojuje ve čtvrtfinále Australian Open se světovou jedničkou Novakem Djokovičem
Tomáš Berdych podává.
Djokovič začal zápas výborně a první sadu vyhrál 6:1.
I když zahrál dvě esa, v úspěšnosti prvního podání Berdych v úvodní sadě za svým soupeřem zaostal.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
22. 1. 2013 9:54
V Melbourne se rozhoduje o jménech semifinalistů Australian Open, český zástupce tam bude chybět.

Melbourne - Tenisové Australian Open se blíží ke svému vrcholu, v Melbourne se už rozhoduje o jménech semifinalistů. Ve hře byla také česká hvězda Tomáš Berdych, který ale s Novakem Djokovičem prohrál. Podívejte se na nejhezčí fotky z úterního dění na kurtech.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 27 minutami

Kontrolní úřad doporučil ministerstvu průmyslu zrušit státní podnik ČPP Transgas

Nejvyšší kontrolní úřad doporučil ministerstvu průmyslu a obchodu zrušit státní podnik ČPP Transgas. Podle kontrolorů nezajišťuje Transgas žádný významný zájem státu, místo toho jen spravuje, pronajímá nebo prodává nemovitosti, případně plní dílčí úkoly, které mu ministerstvo průmyslu a obchodu ukládá. Podnik je navíc dlouhodobě ve ztrátě, v letech 2016 až 2020 dosáhla celkově 22,8 milionu korun. Vyplývá to z prověrky hospodaření ČPP Transgas v letech 2017 až 2021, uvedl dnes v tiskové zprávě Nejvyšší kontrolní úřad.

Ministerstvo průmyslu a obchodu podle Nejvyššího kontrolního úřadu uvedlo jako jediný důvod existence Transgasu nevypořádanou pohledávku 4,6 miliardy korun z takzvaných jamburgských dohod. Jde o pohledávku spojenou s Dohodou mezi vládou ČSSR a vládou SSSR o spolupráci při osvojování Jamburgského naleziště plynu z roku 1985. "Tu ale Transgas vede v účetnictví neoprávněně. Podle zákona pohledávka náleží ministerstvu financí, což stálo nejen ve vládním materiálu z roku 2015, ale i v právní analýze z roku 2014, kterou si nechal sám podnik vypracovat.

Transgas má mít v této věci pouze roli vedlejšího účastníka, asistovat a dodávat podklady věřiteli, tedy státu zastupovanému ministerstvem financí," uvedli kontroloři. Doplnili, že pohledávka tvoří 91 procent aktiv podniku, a výrazně tak zkresluje jeho účetnictví. "S ohledem na to, že Transgas nezajišťuje žádný významný zájem státu a jediným důvodem jeho existence je pohledávka, kterou ale podnik vede v účetnictví neoprávněně, Nejvyšší kontrolní doporučuje ministerstvu průmyslu a obchodu označit Transgas jako zbytný státní podnik a v souladu se 'Strategií vlastnické politiky státu' ho zrušit," napsal kontrolní úřad.

Zdroj: ČTK
Další zprávy