FOTO 55 minut a Petra Kvitová zase vládne Wimbledonu

Prohlédněte si galerii z vítězného winbledonského finále Petry Kvitové, v němž deklasovala Eugenii Bouchardovou z Kanady.
V dnešním finále porazila smetla dvacetiletou Kanaďanku Eugenii Bouchardovou po setech 6:3 a 6:0
O svoji radost se Petre Kvitová běžela rozdělit do hlediště s tátou Jiřím.
Čtyřiadvacetiletá Kvitová se stala druhou českou tenistkou, která vyhrála dvouhru ve Wimbledonu víc než jednou. Před ní to dokázala jen Martina Navrátilová.
Levoruká vyznavačka stylu od základní čáry se silným podáním dnes zářila také skvělými returny..
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
5. 7. 2014 16:25
Prohlédněte si galerii z vítězného winbledonského finále Petry Kvitové, v němž deklasovala Eugenii Bouchardovou z Kanady.

O vítězném finále Petry Kvitové ve Wimbledonu čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 21 minutami

Thermal dostane kvůli pandemii dalších 300 milionů korun, schválila vláda

Základní kapitál karlovarského hotelu Thermal stoupne o 300 milionů korun na 1,1 miliardy korun. Návrh ministerstva financí (MF) v pondělí schválila vláda, uvedla na Twitteru ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Důvodem navýšení je podle dřívějšího vyjádření MF propad tržeb kvůli pandemii, růst cen stavebních prací a neočekávané náklady spojené s modernizací hotelu - jako například potřeba likvidace nebezpečných látek či nutnost sanace havarijních kovových konstrukcí. Zvýšení základního kapitálu se uskuteční upsáním nových akcií. Akcionářská práva státu v hotelu vykonává MF.

"Cílem navrhovaného kapitálového posílení Thermal je primárně zajistit, aby společnost mohla realizovat zamýšlené investice a aby zabránila riziku vrácení poskytnutých investičních prostředků (dotace a úvěr od SFŽP), neboť již v polovině roku 2021 dochází k plnému dočerpání prostředků pocházejících ze zatím posledního vkladu do základního kapitálu společnosti," uvádí materiál.

Schillerová již dříve upozornila, že jen za poslední tři roky vyskočily ceny stavebních prací téměř o třetinu a areál, který je kulturním, kongresovým a lázeňským centrem Karlovarska, proměnila pandemie v dům duchů. "Také faktický stav konstrukcí odhalila modernizace v daleko horším stavu, než se počítalo při posledním navýšení základního kapitálu v roce 2016," uvedla. Podle ní je vzhledem k investičnímu plánu do roku 2025 a s přihlédnutím k riziku krácení dotace na snížení energetické náročnosti budovy zvýšení základního kapitálu jediný možný krok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy