FOTO Tak si zlatá Zuzana doběhla pro životní triumf

Zuzana Hejnová finále na 400 m přes překážky suverénně vyhrála, pro titul si doběhla za 52,83 sekundy. To je také hodnota nového českého rekordu. Prohlédněte si galerii z její cesty za moskevským zlatem.
Až za českou vítězkou doběhly s velkou ztrátou Američanky Dalilah Muhammadová (54,09) a Lashinda Demusová (na snímku vlevo - 54,27).
Zuzana Hejnová si opět držela od začátku své tempo a na osmé překážce už byla první,...
.. do cílové rovinky vbíhala s náskokem a do cíle ho ještě zvyšovala.
Letošní světový šampionát je pro Zuzanu Hejnovou už její pátý, poprvé byla v Helsinkách v roce 2005 a nejlepším jejím výsledkem na MS byla do čtvrtku sedmá pozice z minulého šampionátu v Tegu.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
15. 8. 2013 18:55
Podívejte se, jak si suverénka běhu na 400 s překážkami Zuzana Hejnová vybojovala v Moskvě pro svůj první titul mistryně světa.

Moskva - Podívejte se, jak si suverénka běhu na 400 s překážkami Zuzana Hejnová vybojovala v Moskvě pro svůj první titul mistryně světa.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Letošní květen byl celosvětově nejteplejší od začátku měření v roce 1979

Letošní květen byl celosvětově v průměru nejteplejší od zahájení těchto měření v roce 1979. Na Havajských ostrovech byla zaznamenána rekordní koncentrace skleníkového plynu oxidu uhličitého (CO2) v atmosféře. Na oba rekordy, znepokojivé pro vývoj klimatu, podle agentury DPA upozornila Světová meteorologická organizace (WMO).

Globálně nejteplejší květen zaznamenala na základě svých dat evropská služba Copernicus. Podle ní byla během minulého měsíce průměrná teplota celosvětově o 0,63 stupně vyšší, než byl průměr v letech 1981 až 2010.

Ukazatele klimatické změny dosáhly nových nejvyšších hodnot, konstatovala dnes mluvčí WMO Clare Nullisová. "To má velký vliv na rozmanitost druhů a přírodu," upozornila mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Nezaměstnanost v USA v květnu překvapivě klesla. Analytici kvůli koronaviru očekávali opak

Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech v květnu překvapivě klesla na 13,3 procenta z dubnové hodnoty 14,7 procenta. V pátek to oznámilo americké ministerstvo práce. Uplatnění na trhu práce našlo zhruba 2,5 milionu lidí, což znamená, že ti, kteří byli kvůli dopadům koronaviru propuštěni, se v květnu zpět do práce vraceli rychleji, než se čekalo.

Analytici předpokládali, že kvůli pandemii způsobené šířením koronaviru se míra nezaměstnanosti dostane v květnu až ke dvaceti procentům. Byla by tak nejvýše od velké hospodářské krize ve 30. letech minulého století.

Zdroj: ČTK
Další zprávy