Deset důvodů, proč Češi obhájili triumf v Davis Cupu

Pomoc shůry, vyrovnaný tým, ochota reprezentovat ... podívejte se na deset důvodů, proč Češi obhájili Davis Cup.
1. Tomáš Berdych a Radek Štěpánek. I když první z nich chyběl ve čtvrtfinále v Kazachstánu a druhý v 1. kole bez Švýcarsku, postoupilo se. Kdyby ale jeden z nich chyběl ve finále v Srbsku, Češi by to měli proti rozjetému Djokovičovi hodně těžké.
2. Pomoc shůry. Janko Tipsarevič chyběl ve finále kvůli zranění paty, a i když právě kvůli trápení s patou, nepatřila jeho sezona k vydařeným, Srbům by určitě pomohl více než mladík Dušan Lajovič, který neměl s Davis Cupem prakticky žádné zkušenosti. Devětadvacetiletý Tipsarevič by navíc měl v hlavě, že před třemi lety v semifinále v Bělehradu porazil jak Berdycha, tak Štěpánka a měl hlavní podíl na postupu. Štěpánka navíc porazil i v loňském čtvrtfinále v Praze. A to ještě Srbům chyběl hrdina finále 2010 Viktor Troicki za porušení antidopingových pravidel.
3. Ochota reprezentovat. Zatímco Švýcaři se museli v 1. kole obejít Rogera Federera, který v úvodu sezony pravidelně svou zemi nereprezentuje, a Argentinci v semifinále bez Juana Martína del Potra, jenž vynechal celou daviscupovou sezonu, Berdych se Štěpánkem reprezentují pravidelně, což je už podruhé za sebou dovedlo až k triumfu. Oba navíc kvůli Davis Cupu vypouští ze svého programu turnaje ATP, což dělá také jen málokdo.
4. Djokovičův strach. Mluvilo se o tom celý víkend. Pokud Djokovič nenastoupí do čtyřhry, Srbové nemají šanci uspět. Djokovič a srbský tým se ale rozhodli nechat v deblu kvůli Djokovičově únavě pár Bozoljac, Zimonjič, což se ukázalo jako chyba. Kdyby proti Berdychovi se Štěpánkem nastoupil Djokovič, měli by z jeho hry minimálně respekt.
Foto: Reuters
Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
18. 11. 2013 15:00
Podívejte se na deset důvodů, proč čeští tenisté obhájili loňský triumf v Davisově poháru.

Bělehrad - Podívejte se na deset důvodů, proč čeští tenisté obhájili loňský triumf v Davisově poháru.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 27 minutami

Hasiči v Chrastavě zasahují u požáru průmyslového objektu

V Chrastavě u Liberce zasahují hasiči u požáru průmyslového objektu. Vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. Podle mluvčí policie Dagmar Sochorové hoří v průmyslové zóně.

"Na základě prvotního šetření bylo zjištěno, že v plamenech je budova skladu firmy vyrábějící díly do vozidel," uvedla Sochorová. Protože hrozí výbuch nádrže s plynem, byla podle mluvčí zastavena také železniční doprava na trati Liberec - Chrastava.

Na místě je 13 jednotek hasičů a další složky Integrovaného záchranného systému. "Jsme na místě, zatím je to bez zranění," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Uživatelům nejnovějších Windows hrozí útoky hackerů, varuje NÚKIB

Uživatelům operačního systému Windows včetně nejnovějších verzí hrozí útoky hackerů. Windows 10 a Windows Server 2019 obsahují vážné zranitelnosti, které již začaly zneužívat některé škodlivé programy. Na většinu zranitelností Microsoft vydal opravy. Na svém webu to uvedl Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Útočníci mohou podle expertů poradenské firmy BDO využít zranitelnosti systému například prostřednictvím phishingového útoku nebo odkazu ke stáhnutí externího obsahu zprávy, který bude obsahovat vyděračský ransomware.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Policie požádala o prodloužení lhůty v kauze farmy Čapí hnízdo

Policisté požádali o další prodloužení lhůty pro vyšetřování kauzy kolem dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo, v níž je obviněn premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jana Mayerová. Uvedla to v pátek mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Nový termín lhůty mluvčí neuvedla, s dalšími dotazy odkázala na pražské městské státní zastupitelství, jehož žalobce Jaroslav Šaroch případ dozoruje. Lhůta byla v minulosti prodloužena několikrát, naposledy byla stanovena do konce února.

Babiš dlouhodobě odmítá, že by se kolem farmy dělo cokoli nezákonného, Mayerová v minulosti uvedla, že je přesvědčena o tom, že zákon porušen nebyl.

"Mohu potvrdit, že kriminalisté požádali o prodloužení lhůty. Ve věci si vyhradilo právo na poskytování informací městské státní zastupitelství. V případě dalších dotazů se prosím obraťte přímo na státní zastupitelství," uvedla Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy