Dementěvová suverénně vyhrála turnaj v Aucklandu

10. 1. 2009 9:01
Dementěvová vyhrála celý turnaj bez ztráty setu
Turnaj v Aucklandu vyhrála Jelena Dementěvová
Turnaj v Aucklandu vyhrála Jelena Dementěvová | Foto: Reuters

Auckland - Bez ztráty jediného setu vyhrála ruská tenistka Jelena Dementěvová turnaj v Aucklandu. Na Novém Zélandu si olympijská vítězka a nejvýše nasazená hráčka připsala už dvanáctý singlový titul v kariéře.

Ve finále nedala čtvrtá tenistka světového žebříčku šanci krajance Jeleně Vesninové a za 88 minut ji porazila 6:4 a 6:1.

"Zvlášť v semifinále (proti Francouzce Rezaiové) a ve finále jsem hrála dobrý tenis. Začátek roku mi nemohl vyjít lépe," pochvalovala si sedmadvacetiletá Dementěvová.

Slováci vyhráli potřetí v historii Hopmanův pohár

Její o pět let mladší soupeřka hrála ve finále turnaje WTA poprvé v kariéře. "Asi jsem byla trochu unavená a taky nervózní," konstatovala Vesninová, jež byla na turnaji také spoluhráčkou Dementěvové ve čtyřhře. V té spolu vyhrály jediný zápas.