Další překvapení v NBA, Indiana vyřadila Orlando

9. 5. 2012 8:59
V NBA se zrodilo další překvapení.

New York - Basketbalisté Indiany porazili v pátém utkání Orlando 105:87 a po výhře v sérii 4:1 postoupili do semifinále Východní konference NBA. Vyřazení se vyhnula Atlanta, která po těsném vítězství 87:86 snížila v sérii s Bostonem na 2:3.

Stejným poměrem v sérii prohrává i nejlepší tým Východní konference Chicago, které v pátém utkání porazilo Philadelphii 77:69. Denver překvapil na půdě Los Angeles Lakers výhrou 102:99 a rovněž snížil na 2:3.

Dále z NBA:

VIDEO Opilá žena přerušila zápas NBA. Hledala hráče
Obhájce titulu z NBA vyřazen, Dallas prohrál i počtvrté

Indiana postoupila z prvního kola play off poprvé od roku 2005. Orlando držel ve hře Jameer Nelson, který v třetí čtvrtině nastřílel 15 ze svých 27 bodů a především díky němu Magic vedli v úvodu čtvrté části o dva body. Jenže poté domácí Pacers předvedli šňůru 20:7 a Orlando už se na zvrat nevzmohlo.

"Je to velký krok pro náš klub. Loni bylo důležité, že jsme se dostali po dlouhé době do play off, a od té chvíle, co jsme vypadli v prvním kole, jsme dělali všechno pro to, abychom letos postoupil dál," prohlásil trenér Indiany Frank Vogel.

Do sestavy Atlanty se poprvé od ledna vrátil po zranění Al Horford, který 19 body přispěl k důležitému vítězství nad Bostonem. V závěru se ale domácí Hawks o výhru báli, protože za stavu 87:86 chybovali deset vteřin před koncem při vyhazování z autu a Rajon Rondo získal míč pro Boston. Jenže Rondo se potom udribloval, Celtics se ani nedostali ke střele.

Lídr Východní konference Chicago odvrátil vyřazení s osmou Philadelphií. Bulls v pátém utkání udrželi úspěšnost protivníkovy střelby na 32 procentech. V týmu Chicaga nastřílel britský reprezentant Luol Deng 24 bodů, když trefil čtyři z pěti trojek.

Denver Nuggets vedli šest a půl minuty před koncem utkání nad Lakers o 15 bodů, ale Kobe Bryant potom proměnil tři trojky a především díky němu udělal domácí celek ze závěru drama. Bryant v poslední minutě dvakrát neuspěl, přesto 14 vteřin před koncem Lakers snížili ztrátu až na jediný bod.

Hostující Ty Lawson proměnil obě šestky, Lakers měli ještě dvě šance na vyrovnání, avšak trojkové pokusy Bryanta ani Sessionse košem nepropadly. Bryant celkem nastřílel 43 bodů.

1. kolo play off NBA - Východní konference - 5. zápasy:

Chicago - Philadelphia 77:69 (stav série 2:3), Indiana - Orlando 105:87 (konečný stav série 4:1), Atlanta - Boston 87:86 (stav série 2:3).