Na Nových zámeckých schodech, na schodech z kamene, byl Kulhavý nad síly soupeřů

Pražské schody patři už tradičně do jarní sportovního kalendáře hlavního města.
Exhibiční závod horských kol Pražské schody ve středu vyhrál podruhé v kariéře olympijský vítěz z Londýna 2012 a držitel stříbra z loňského Ria Jaroslav Kulhavý.
Mezi ženami zvítězila Švýcarka Corina Gantenbeinová, nejlepší domácí závodnicí byla Pavla Havlíková na čtvrté příčce.
Kulhavý navázal na triumf z roku 2010.
"Od té doby jsem se tady občas i trápil. Ale bylo to způsobené i tím, že ten závod jsem pojímal tréninkově, což bylo sice i teď, ale tím, že jsem o víkendu nezávodil a zrušil účast na Českém poháru, tak jsem si potřeboval trochu zazávodit," řekl dvaatřicetiletý biker novinářům.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Milan Kammermayer, Sport
17. 5. 2017 22:46
Prohlédněte si snímky z tradičního závodu Pražské schody, který podruhé v kariéře ovládl úspěšný olympionik Jaroslav Kulhavý.

Pražské schody, exhibiční závod na horských kolech:

Muži: 1. Kulhavý (Specialized Racing) 34:13, 2. Škarnitzl (Sram Mitas Trek) -3, 3. Ulman (Česká spořitelna-Accolade) -5, 4. Hynek (Topeak Ergon) -13, 5. Pfäffle (Něm./Möbel Mörki) -54, 6. Rauchfuss (Kelly's Bike Ranch) -1:13.

Ženy: 1. Gantenbeinová (Möbel Mörki) 26:04, 2. Indergandová (obě Švýc./Focus) -26, 3. Kalentěvová (Rus./Möbel Mörki) -1:29, 4. Havlíková (KCK Jablonec) -1:43, 5. Kleinová (Něm./Superior Rothaus) -1:56, 6. Šafářová (Nutrend Specialized) -2:22.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Elektronická evidence tržeb se odkládá až do konce roku 2022

Odklad elektronické evidence tržeb (EET) se prodlouží až do konce roku 2022. Prezident Miloš Zeman tuto změnu zákona podepsal, informoval dnes ČTK jeho mluvčí. Důvodem odkladu je podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) snaha ulevit podnikatelům v době koronavirové epidemie. Podle expertů i opozice to znamená konec tohoto projektu.

Povinnost EET je prozatím zrušena do konce letošního roku. Vláda navrhla další odklad na základě aktuální situace kolem šíření koronaviru, výhledu ekonomiky a konzultace s podnikatelskými svazy, asociacemi a komorami. O osudu EET se nejspíš rozhodne ve sněmovních volbách na podzim 2021. Schillerová věří tomu, že EET bude obnoveno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy