Clijstersová vyhrála Turnaj mistryň, Peschkeová ne

31. 10. 2010 21:00
Wozniacká přes prohru zůstane světovou jedničkou
Kim Clijstersová slaví postup
Kim Clijstersová slaví postup | Foto: Reuters

Dauhá - Belgičanka Kim Clijstersová vyhrála potřetí v kariéře tenisový Turnaj mistryň. Ve finále dnes porazila světovou jedničku Caroline Wozniackou z Dánska 6:3, 5:7 a 6:3.

Předchozí triumfy si připsala v letech 2002 a 2003. Podobný úspěch se podařil v minulosti jen Chris Evertové, Martině Navrátilové, Steffi Grafové a Monice Selešové.

Ve finále Turnaje mistryň Clijstersová a Wozniacká
Ruská tenisová kráska Dementěvová ukončila kariéru

V boji o vítězství v deblové části soutěže neuspěla stejně jako předloni česká tenistka Květa Peschkeová. Se Slovinkou Katarinou Srebotnikovou podlehly ve finále argentinsko-italskému páru Gisela Dulková, Flavia Pennettaová 5:7 a 4:6.

Pětatřicetiletá Peschkeová a její spoluhráčka si rozdělí bonus 187.500 dolarů (3,3 milionu korun) za to, že v sobotním semifinále porazily americko-australskou dvojici Lisa Raymondová, Rennae Stubbsová.

Právě se Stubbsovou marně bojovala Peschkeová o titul na Turnaji mistryň před dvěma roky.

Sedmadvacetiletá Clijstersová za triumf v Dauhá obdrží 1,45 milionu dolarů, na turnajových odměnách už během kariéry posbírala přes 21 milionů dolarů. Přestože letos nastoupila jen do 11 turnajů, pět z nich včetně US Open vyhrála.

Ve finále dlouho udávala tempo hry a zdálo se, že si připíše hladkou výhru ve dvou setech. O sedm let mladší Wozniacká se však dostala z nepříznivého stavu 1:4 v druhé sadě a přesnými údery přinutila Clijstersovou k chybám.

Svou šanci však Dánka promarnila v úvodu rozhodujícího setu, kdy nepotvrdila brejk a zkušenější Belgičanku už ze sedla nesesadila. Po dvou hodinách a 20 minutách tak mohla zvednout ruce nad hlavu šťastná maminka dvouleté dcery Jady.

Přestože Wozniacká stále čeká na velký turnajový triumf, po životní sezoně si znovu upevnila pozici světové jedničky.

Turnaj mistryň v Dauhá (tvrdý povrch, dotace 4,55 milionu dolarů):

Dvouhra - finále:
Clijstersová (3-Belg.) - Wozniacká (1-Dán.) 6:3, 5:7, 6:3.

Čtyřhra - finále:
Dulková, Pennettaová (Arg./It.) - Peschkeová, Srebotniková (ČR/Slovin.) 7:5, 6:4.