Češky díky Šafářové a Kvitové vedou nad Itálií 2:0

21. 4. 2012 15:45
Šafářová-Schiavoneová 7:6,6:1,Kvitová-Erraniová 6:4,6:3
Petra Kvitová připsala českému týmu druhý bod
Petra Kvitová připsala českému týmu druhý bod | Foto: Eduard Erben

Ostrava - Lucie Šafářová a Petra Kvitová zajistily českému fedcupovému týmu po sobotních dvouhrách semifinále proti Italkám vedení 2:0 na zápasy.

Šafářová v ostravské ČEZ Areně nejprve v úvodní dvouhře porazila po setech 7:6 a 6:1 jedničku soupeřek Francesku Schiavoneovou.

Pětadvacetiletá česká tenistka, která si připsala na konto šestou výhru ve fedcupové dvouhře, tak vytvořila dobrou pozici pro českou jedničku Kvitovou, která vybojovala druhý bod po výhře 6:4 a 6:3 nad italskou dvojkou Sarou Erraniovou.

Zápasy sledujeme v online reportáži ZDE
Fanoušci s chybnými lístky o Fed Cup nepřijdou
Šafářová začne boj o finále Fed Cupu proti Schiavoneové

"Jsou to nepopsatelné pocity, protože atmosféra byla nádherná, lidi mě hnali a bylo to báječné," řekla Šafářová po utkání v rozhovoru pro Českou televizi.

Obhájkyně titulu sice předloni prohrály v semifinále soutěže v Římě proti Italkám 0:5 na zápasy, tentokrát jsou však Češky favoritkami, protože si pozvaly soupeřky na tvrdý povrch a navíc mají obě české singlistky lepší aktuální formu.

Šafářová, třiadvacátá tenistka žebříčku WTA, to potvrdila v zápase proti aktuální světové dvanáctce hned v úvodní hře, když při podání Schiavoneové využila hned svůj první brejkbol v zápase.

Lucie Šafářová
Lucie Šafářová | Foto: Sport

Díky výbornému servisu si naopak až do stavu 5:4 výhodu podání držela, první set se jí však k vítězství dopodávat nepodařil, Italka se díky třem vyhraným hrám v řadě dostala do vedení 6:5 a při dalším servisu Šafářové si navíc vypracovala tři setboly.

Češka je však odvrátila a první set dovedla do zkrácené hry. V ní se ujala vedení 4:0 a za stavu 6:1 měla k dispozici hned pět setbolů. První dva sice jednatřicetiletá italská tenistka odvrátila, ten třetí už však Šafářová využila a první set získala pro sebe.

To jí přidalo sebevědomí do druhého setu, v němž za stavu 1:1 uhrála pět her v řadě, když po hodině a tři čtvrtě proměnila hned svůj první mečbol.

Kvitová začala nervozně, pak dominovala

Petra Kvitová se po měsíční pauze rozjížděla pomaleji a často chybovala. Navíc ani Erraniová jí svým pohybem a dobrou obranou situaci neulehčovala. Italka už ve třetí hře sebrala české hráčce podání, Kvitová si však servis ihned vzala zpátky.

Pak ale na kurtu opět převažovala lepší hra Kvitové, která koncovku úvodní sady zvládla lépe.

Zdálo se, že se třetí hráčka světa dostala do svých tradičních kolejí, jenže druhou sadu začala mnohem lépe Italka, která dokázala častých chyb soupeřky využívat. Za stavu 1:3 však Petra znovu přitlačila a suverénním výkonem už Erraniovou ke slovu nepustila.

Česko - Itálie 2:0 po úvodním dnu
Šafářová - Schiavoneová 7:6 (7:3), 6:1, Kvitová - Erraniová 6:4, 6:3.

Rusko - Srbsko 1:1 po úvodním dnu
Pavljučenkovová - Jankovičová 4:6, 3:6, Kuzněcovová - Ivanovičová 6:2, 2:6, 6:4.