Česká bouře nad Paříží, Kvitová je čtvrtfinále

Aleš Vávra Aleš Vávra
4. 6. 2012 20:24
Zakopalová podlehla světové dvojce až ve třech setech
Fed Cup, Česko - Itálie (Petra Kvitová)
Fed Cup, Česko - Itálie (Petra Kvitová) | Foto: Eduard Erben

Paříž - Česká tenistka Petra Kvitová postoupila poprvé v kariéře mezi osm nejlepších tenistek French Open 2012, když v osmifinále přehrála za pouhou hodinu hry Američanku Varvaru Lepchenkovu 6:2 a 6:1.

O semifinále se utká s Kazaškou Jaroslavou Švedovovou, která senzačně vyřadila loňskou šampionku Li Na. Na rozdíl od čínské tenistky světová čtyřka překvapení nepřipustila.

Kvitová dominovala na kurtu od úvodní výměny, Lepchenková se snažila vyrovnat české lvici v razanci úderů, jenže čím tvrději hrála, tím více chybovala.

Ve druhém gamu poprvé ztratila servis, stejný scénář se opakoval i za stavu 5:2 pro Kvitovou, kdy Lepchenková neudržela nervy na uzdě a při shodě na svém servisu vyrobila dvě dvojchyby za sebou.

Zakopalová končí

Sympatická pouť Kláry Zakopalové grandslamovým French Open skončila v osmifinále. Česká tenistka v Paříži podlehla světové dvojce Marii Šarapovové z Ruska po setech 4:6, 7:6 a 2:6

Přesto se Zakopalová nemá zač stydět. Naopak. Proti hvězdné tenistce předvedla vynikající tenis, v některých fázích zápasu jí dokonce přehrávala a jako první žena na letošním Roland Garros jí sebrala set.

V rozhodující třetí sadě už se však projevila větší kvalita Šarapovové, která se v případě postupu do finále může stát novou světovou jedničkou.

Ze hry o titul vypadla obhájkyně triumfu, Číňanka Li Na, kterou naprosto šokovala Kazachstánka Jaroslava Švedovová vítězství 3:6, 6:2 a 6:0.

 

Právě se děje

Další zprávy