29. 4. 2011 10:35
Jeden z favoritů NBA vyřadil New Orleans
Kobe Bryant, opora Los Angeles Lakers.
Kobe Bryant, opora Los Angeles Lakers. | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Los Angeles Lakers zdolali první překážku na cestě k třetímu titulu v řadě. V šestém utkání zlepšeným výkonem ve druhé půli nedali domácím New Orleans Hornets šanci a zvítězili 98:80. V semifinále Západní konference je čekají Dallas Mavericks.

Lakers se mohli opřít o 24 bodů Kobeho Bryanta, ale hlavně dokázali využít výškovou převahu - Andrew Bynum nastřílel 18 bodů, Pau Gasol 16 a Lamar Odom 14. Úřadující šampioni dali 21 bodů po ofenzivním doskoku.

Basketbalisté Chicaga vyhráli základní část NBA

Klíčový zápas moc nevyšel hvězdě New Orleans Chrisu Paulovi, jenž zůstal na 10 bodech. Hornets ještě nikdy nevyhráli v šestém či sedmém zápase play off. Samotný Paul má v klíčových utkáních bilanci 0:3.

"Ano jsem zklamaný. Potřetí v životě jsem hrál utkání, ve kterém můj tým čelil vyřazení, a zase jsem prohrál. Tyhle zápasy nesnáším! Nemám je rád! Chci v nich zvítězit víc než kdokoli jiný," odpověděl Paul na nepříjemný dotaz k jeho slabšímu výkonu v klíčovém duelu.

Atlanta dovršila překvapení a pomstila se Orlandu, které mělo v základní části o osm výher lepší bilanci, za loňský debakl z druhého kola play off.

"Nám nikdo nedával šanci. O Hawks nikdo nemluvil, všichni pořád opakovali jen Orlando, Chicago, Boston nebo Miami," konstatoval křídelní hráč pátého nasazeného týmu Josh Smith. Altanta doma Orlando porazila 84:81 a utká se s Chicagem.

Před rokem přitom Magic vyřadili tým Hawks ve čtyřech zápasech s rekordním průměrným rozdílem skóre přes 25 bodů. Tentokrát mužstvo kolem hvězdného Dwighta Howarda, který se rozloučil se sezonou 25 body a 15 doskoky, muselo záhy zapomenout na obhajobu loňského finále Východní konference či předloňské účasti ve finále celé NBA.

V sérii Dallas - Portland dosud pokaždé vítězil domácí tým a pravidlo porušili Mavericks kolem Dirka Nowitzkého. Německý hráč je k postupu dotáhl 33 body a 11 doskoky. Portlandský Gerald Wallace nastřílel 32 bodů, ale ve druhé čtvrtině se nechal několik minut ošetřovat, čehož Dallas využil k získání náskoku, který už do konce utkání nepustil.

1. kolo play off NBA:

Východní konference:

Atlanta - Orlando 84:81 (konečný stav série 4:2).

Západní konference:

New Orleans - LA Lakers 80:98 (konečný stav série 2:4), Portland - Dallas 96:103 (konečný stav série 2:4).