Bolt hecuje Gaye: Tysone, najdi si konečně holku

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
22. 6. 2011 9:30
Gay totiž prohlásil, že každý den myslí na výhru
Usain Bolt
Usain Bolt | Foto: Reuters

New York - Slovní přestřelka na dálku mezi světovým rekordmanem na 100 a 200 metrů Usainem Boltem z Jamajky a jeho největším vyzyvatelem Tysonem Gayem pokračuje.

Přestože se oba sprinteři potkají až na srpnovém mistrovství světa v korejském Tegu, po celou sezonu se pomocí médií hecují.

Poté, co Gay na Twitter pověsil svůj rozhovor ve Sports Illustrated, v němž tvrdí, že každý den žije snahou Bolta porazit, trojnásobný olympijský vítěz a mistr světa mu vzkázal, aby si místo řešení podobných problémů našel raději přítelkyni.

Čtěte také:
Bolt znovu rozzářil Tretru. Češi na triumf nedosáhli
Bolt: Nebylo to úplně ono, ale na mistrovství vám ukážu

Gay sice prohrál s Boltem jak na olympiádě v Pekingu před třemi lety, tak o rok později na MS v Berlíně, v posledním měření sil loni v létě ve Stockholmu jej však porazil.

Tyson Gay
Tyson Gay | Foto: Reuters

"Usain je světovým rekordmanem, olympijským vítězem, mistrem světa. Nemůžu ho porazit jen tak v nějakém závodě. Musím to dokázat na velkém pódiu," řekl v rozhovoru Gay.

"Chci jít ve stopách Jesseho Owense, Carla Lewise a Maurice Greenea. A teď nemůžu, když má světové rekordy Usain Bolt. Když jste hladoví, taky se nesmějete. Já se pořád snažím najíst," dodal.

Bolta však další vzájemný střet v Tegu nijak nevzrušuje. Spíš se diví, že ho tolik prožívá Gay.

"Myslím, že si někteří atleti potřebují najít holku, aby na mě přestali myslet, protože já myslím na dráhu, život a samozřejmě na holky," prohlásil Bolt na svém účtu.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Čech odsouzený ve Francii za pašování migrantů je na svobodě

Český řidič, kterého v roce 2018 francouzský soud poslal do vězení za pašování migrantů, je na svobodě. Informaci potvrdil europoslanec Tomáš Zdechovský, který se případu dlouhodobě věnuje. Jiří Sagan si odpykal dvouletý trest, nyní se podle Zdechovského zdržuje ve Španělsku.

V roce 2018 francouzská policie při kontrole Saganova kamionu v přístavním městě Calais objevila skupinu Iráčanů. Soud později Čechovi uložil za pašování migrantů nejdříve trest vězení v délce 18 měsíců, loni jej zpřísnil na dva roky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy