30. 5. 2010 21:45
Berdych - Murray 6:4, 7:5, 6:3
Tomáš Berdych bojuje s Andym Murraym
Tomáš Berdych bojuje s Andym Murraym | Foto: Sport

Paříž - Podařilo se. Famózní forma Tomáše Berdycha na antukovém turnaji French Open i nadále trvá.

A přesvědčila se o tom i nasazená čtyřka Andy Murray, která podlehla rodákovi z Valašského Meziřící 4:6, 5:7 a 3:6.

Na Berdycha, jenž dosud neztratil na turnaji ani set, nyní ve čtvrtfinále čeká Rus Michail Južnyj.

Mělo se ale co dělat, aby se celý zápas stihl vůbec dohrát. Do Paříže totiž v průběhu večera dorazil déšť, který se postaral o přerušení daného duelu.

To už Berdych vedl 1:0 na sety, když úvodní hru získal 6:4 poté, co v sedmé hře ukořistil soupeřův servis.

Murray se ve druhém setu herně zvedl a právě jemu pauza způsobená deštěm spíše uškodila. Do šaten si totiž šel odpočinout za stavu 4:3 ve svůj prospěch.

Po návratu se však viditelně hůř dostával zpět do tempa a český zástupce toho využil. Za stavu 5:5 pak znovu zlomil Britovo podání a následně získal i druhý set ve svůj prospěch.

A i ve třetí sadě neměl Berdych se svým soupeřem smilování. Díky přesné a zároveň trpělivé hře získal brzy opět jeho podání, to své udržel a v poněkud nepříjemném závěru (způsobeném tmou) si došel pro konečné vítězství.