Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
22. 11. 2011 0:30
Djokovič - Berdych 3:6, 6:3, 7:6 (7:3)
Tomáš Berdych si nechal výhru nad světovou jedničkou utéct mezi prsty
Tomáš Berdych si nechal výhru nad světovou jedničkou utéct mezi prsty | Foto: Reuters

Londýn - Tomáši Berdychovi se vstup do Turnaje mistrů v Londýně stejně jako loni nepovedl. Stejně jako v minulém roce totiž do turnaje vstoupil prohrou proti Srbovi Novaku Djokovičovi, tentokrát měl ale k výhře mnohem blíž než loni.

Přestože měl v zápase proti světové jedničce po většinu zápasu herně navrch a ve třetím setu si vypracoval mečbol, nakonec se po dvou hodinách a 39 minutách radoval z výhry v poměru 3:6, 6:3 a 7:6 soupeř.

Berdych tak letos prohrál se srbským tenistou i počtvrté, Djokovič navíc zvýšil bilanci vzájemných zápasů na 8:1, když všech osm výher získal právě na tvrdém povrchu.

Zápas jsme sledovali ŽIVĚ
Nadal i Federer na úvod Turnaje mistrů vydřeli výhry
FOTO Federerovi na Turnaji mistrů tleskal i Henry
Turnaj mistrů začíná. Berdych vyzve tenisovou elitu

Vítěz letošního Australian Open, Wimbledonu a US Open dosáhl na úctyhodnou sedmdesátou výhru v tomto roce, přičemž jej porazili jen dva tenisté (dvěma zápas skrečoval).

"Během většiny zápasu byl (Berdych) lepší a já bojoval. Nehrál jsem svůj nejlepší tenis, ale využil jsem své šance a vyhrál," řekl Djokovič hned na kurtu.

Berdych bude muset ve středu porazit Murrayho

Český tenista tak bude muset k uchování naděje na postup ve středu porazit světovou trojku Andyho Murrayho.

David Ferrer
David Ferrer | Foto: Reuters

Britský tenista ve svém úvodním duelu překvapivě snadno podlehl Španělovi Davidu Ferrerovi (4:6 a 5:7). Pátému nasazenému Ferrerovi situaci ulehčil sám Murray, jehož před tím porazil ve čtvrtfinále turnaje Masters právě Berdych.

Po celý zápas se mu nedařilo na podání, navíc oproti Ferrerovi o mnoho více kazil, a i kvůli tomu se Španěl mohl po dvou hodinách radovat z výhry.

Murrayho navíc ho provázely zdravotní problémy, v přestávce mezi oběma sety si vyžádal desetiminutovou přestávku na ošetření kyčle.

Je tak možné, že proti Berdychovi ve středu nastoupí srbský náhradník Janko Tipsarevič, který má s Berdychem pozitivní bilanci vzájemných zápasů.

Dvouhra - skupina A:

Djokovič (1-Srb.) - Berdych (7) 3:6, 6:3, 7:6 (7:3), Ferrer (5-Šp.) - Murray (3-Brit.) 6:4, 7:5.

Čtyřhra - skupina A:

B. Bryan, M. Bryan (1-USA) - Melzer, Petzschner (7-Rak./Něm.) 6:7 (4:7), 7:5, 10:7, Lindstedt, Tecau (6-Švéd./Rum.) - Bhúpathí, Paes (4-Ind.) 7:6 (8:6), 6:1.