Baumrtová neprošla do semifinále MS ani na dvoustovce

Aktualizováno 7. 8. 2015 19:21
Simona Baumrtová nepostoupila na mistrovství světa v Kazani z rozplaveb do semifinále ani na nejdelší znakařské trati 200 metrů.
Simona Baumrtová.
Simona Baumrtová. | Foto: CPA Eduard Erben

Kazaň - Simona Baumrtová nepostoupila na mistrovství světa v Kazani z rozplaveb do semifinále ani na nejdelší znakařské trati 200 metrů. Časem 2:11,78 zaostala za svým českým rekordem bezmála o dvě sekundy a skončila devatenáctá, od šestnáctého místa ji dělilo 25 setin.

Baumrtová, považovaná za jednu z největších českých nadějí na šampionátu, tak navázala na nevydařené předchozí starty. Na stovce, na níž obhajovala finálovou účast a šesté místo z Barcelony 2013, i na poloviční trati byla dvacátá.

V rozplavbách neuspěli ani motýlkáři Lucie Svěcená a Jan Šefl, oba se umístili ve čtvrté desítce.

Britové překvapivě pokořili štafetu USA

Američan Ryan Lochte dnes v Kazani nezískal sedmnáctý titul mistra světa, ve štafetě na 4x200 metrů volný způsob totiž čtveřici USA nečekaně porazili Britové. Jednatřicetiletý pětinásobný olympijský vítěz se tak musel spokojit se stříbrem.

Kuriozitou dnešního finálového programu bez české účasti byly tři bronzy v závodu na 200 metrů prsa žen. O ty se ve stejném čase 2:22,76 minuty podělily Španělka Jessica Vallová, Dánka Rikke Möller Pedersenová a Číňanka Š' Ťing-lin.

Titul z prestižní kraulařské stovky má Australanka Bronte Campbellová a vybojovala tak svou vůbec první zlatou individuální medaili v kariéře na MS. Vyhrála výkonem 52,52, o 18 setin porazila favoritku ze Švédska Sarah Sjöströmovou.

Vlastní juniorský světový rekord z dopolední rozplavby zlepšila o 42 setin v semifinále znakařské dvoustovky Ruska Darja Ustinovová. Její nové maximum má hodnotu 2:08,74.