Perušič bude hrát, ale... Jako nápadně dušný polař budu vyhlížet pauzy, napsal

ČTK ČTK
28. 7. 2021 8:05
Plážového volejbalistu Ondřeje Perušiče na olympijských hrách propustili z izolace po nákaze covidem-19 a ve čtvrtek nastoupí s Davidem Schweinerem proti mexickému páru José Rubio, Josué Gaxiola. Informovali o tom na svém facebookovém profilu. Do turnaje tak zasáhnou od druhého zápasu ve skupině.
Ondřej Perušič
Ondřej Perušič | Foto: Dalibor Sosna

Perušič se do izolace dostal jako první z českých sportovců, protože měl pozitivní test na koronavirus den po příletu speciálem z Prahy. Z této výpravy bylo nakonec pozitivně testováno šest členů, z toho čtyři sportovci. Perušiče po deseti dnech Japonci z izolačního hotelu Nice Day propustili, i když neměl původně požadované dva negativní testy.

"Včerejší (úterní) test byl opět pozitivní, nicméně Japonci jsou národ flexibilní, a proto dodrželi dosavadní tempo 'co den, to nové pravidlo,'. To poslední naštěstí bylo, že po uplynutí 10 dnů budou případy posuzovat individuálně a propuštění je možné i v případě pozitivního testu, pokud splňuje určitá kritéria," uvedl elitní mužský beachvolejbalový tým.

Perušič se nevrátil do olympijské vesnice. "Přestěhovali jsme Ondru na hotel, který je patnáct minut cesty autem od ubytování, kde v karanténě ještě musejí zůstat David Schweiner a trenér Andrea Tomatis. Na trénincích mají speciální režim a dopravujeme je tam," uvedl v tiskové zprávě Českého olympijského výboru šéf mise Martin Doktor. Ještě čeká na oficiální potvrzení organizátorů o startu české dvojice, ale to už považuje za formalitu. Schweiner s Tomatisem jsou v karanténě, protože izolace blízkých kontaktů trvá 14 dní, nikoliv deset jako u pozitivních osob.

Vítězové březnového turnaje Světového okruhu v Dauhá a medailisté z dalších dvou letošních elitních světových turnajů po kontumační porážce s lotyšským párem Martins Plavinš, Edgars Točs budou proti Mexičanům bojovat o šanci na setrvání v turnaji. "Jedná se o poslední šanci k postupu ze skupiny, neboť pouze Mexičané jsou stále bez vítězství a v případě rovnosti nerozhodují sety, nýbrž body, které po naší první skreči nehovoří příliš v náš prospěch," uvedli na sociální síti.

V závěrečném duelu ve skupině je v sobotu čeká souboj s mistry světa Olegem Stojanovským s Vjačeslavem Krasilnikovem z Ruska. Čeští beachvolejbalisté, kteří před odletem patřili do širšího okruhu kandidátů na medaili, po peripetiích posledních dní nemají vysoká očekávání.

"Rovnou předesíláme, že se bude jednat o souboj spíše s vlastní dýchací soustavou a míčem, takže kdo chce vidět hru, ať raději přepne. Nápadně dušný polař hodlá využít každou pauzu na maximum a rozhodně vyhodnocovat míče lépe než kdy dřív, neboť zbytečný pohyb je to nejhorší, co nás může potkat. Fakt, že radování se je pro nezkušené, nemusíme snad ani zmiňovat… Propracovaná taktická stránka zítřejšího klání bude opřena o upřednostnění kvality před kvantitou s tím, že tou kvalitou si nejsme úplně jistí," napsali.

Perušič uznal, že se vzhledem k okolnostem změnila role favorita. "Ten tréninkový výpadek je poměrně velký. I proto si myslím, že Mexičané budou zítra favorité. Zároveň ale doufám, že se nám podaří absenci nějaké formy vykompenzovat dobrou taktickou přípravou a případně tam bude hrát roli i psychologický faktor, že my nemáme co ztratit a Mexičani najednou budou v roli favoritů. Mám samozřejmě strašnou radost, že budeme hrát," uvedl beachvolejbalista, který měl stále ještě slyšitelně ucpaný nos.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Nesrovnalosti i "atmosféra strachu", kritizuje volby v Rusku Evropská unie

Evropská unie v pondělí odsoudila "atmosféru zastrašování" v souvislosti s parlamentními volbami v Rusku a poukázala na četné nesrovnalosti při hlasování, na které upozorňovali nezávislí pozorovatelé. Polsko zase označilo za protiprávní skutečnost, že do ruské Státní dumy mohli volit i lidé z východní Ukrajiny, což zkritizovala také EU. Podle Británie průběh voleb, po nichž si dvoutřetinovou ústavní většinu v dolní komoře ruského parlamentu udrží vládní strana Jednotné Rusko, svědčí o vážném omezování demokratických svobod v Rusku.

"To, co jsme viděli před volbami, byla atmosféra zastrašování všech nezávislých kritických hlasů," řekl na tiskovém brífinku mluvčí šéfa unijní diplomacie Josepa Borrella. "Nebyli u toho žádní nezávislí mezinárodní pozorovatelé, takže je velmi obtížné zjistit, jak volby skutečně dopadly," dodal mluvčí Peter Stano. Od místních nezávislých pozorovatelů však má EU podle Stana indicie svědčící o "četných nesrovnalostech" při hlasování. Borrell se má podle něj tento týden sejít s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem na okraj zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy